ЗМІ про нас

 

 

«Український репортер» побував на презентації нової циркової програми Цирку на воді, яка триватиме до середини травня

Незвичайну виставу «Вода та вогонь» підготували для київських глядачів та гостей столиці відразу три українські циркові структури – «Цирк України», ДП «Національний цирк України» та ДП «Державна циркова компанія України». Таке об’єднання зусиль державних та комерційних фахівців від мистецтва та бізнесу дали чудові результати, створивши яскраве і незабутнє дійство, яке відбувається зовсім не так, як завжди.

Замість звичної арени – величезний басейн місткістю 170 кубів. Тому майже всі циркові номери пов’язані із водною акваторією. Артисти балету танцюють безпосередньо у воді, повітряні акробати, перш ніж поринути у повітря, теж занурюються до басейну, створюючи «мокрий» ефект своїх і без того досконалих тіл. Що вже казати про боротьбу справжнього гігантського алігатора і його дресирувальника, які просто на очах враженої публіки змагаються силами під водою, примушуючи завмирати глядацькі серця.

 

«Це яскраве видовище, яке урізноманітнить циркове життя. Подібних йому на Україні не має. Для підготовки цієї вистави ми не запрошували закордонних артистів і всі реквізити до програми виготовляли у нас – на Дніпровському заводі. Отож нова вистава Цирку на воді – цілком український продукт», – розповіла Людмила Шевченко, генеральний директор Національного цирку України.

Створити таке грандіозне видовище на воді, яке сприймається як суцільне дійство, було завданням не із легких, стверджує Марина Новосьолова – директор нової програми.

«Спочатку було дуже важко працювати, коли частина сцени залита водою. Не всі тварини однаково на це реагували. Але спільна робота, зусилля людей, які перейнялися почуттям відповідальності, дали свої результати».

 

За її словами вода в басейні весь час підігрівається і фільтрується, щоб артисти могли спокійно занурюватися і працювати в ньому. Більше 150 спеціальних конструкцій створюють можливість функціонувати під час вистави фантастичним фонтанам, які у висоту досягають близько 20 метрів.

Крім водної стихії захоплююче виглядає і вогняна, адже частиною програми є fire-шоу із приборканням вогню, яке зародилося у древній Індії (тому вистава і має назву «Вода та вогонь»). Враження від циркового дійства підсилюють спецефекти та музичний супровід у виконанні вокалістів.

Шанувальників екстриму теж очікує сюрприз в новій програмі – вони стануть свідками шокуючого видовища від мага-чародія, володаря золотої медалі на Міжнародному фестивалі в Кореї Євгенія Новосьолова, який демонструє атракціон «Ілюзія сучасності». Під час атракціону він сміливо проколює асистенток металевими списами, розділяє їх навпіл і навіть «спалює» себе живцем.

Але, як завжди, головною окрасою циркової програми є улюбленці дітей і дорослих – папуги-ара та голуби-павичі, кумедні мавпочки, бурі ведмеді, рожеві пелікани і бордоські доги. Але головна родзинка Цирку на воді – це виступ морського котика, який вміє плескати своїми «долонями», виловлює обручі з басейну, жонглює м’ячем і навіть вміє співати.

 
 
 
 
 
УРЯДОВИЙ КУР'ЄР

Вода, вогонь, повітря — цирк відходить від класики жанру

 

Нинішню весну Національний цирк України зустрічає у незвичний спосіб — його арена перетворюється на басейн із фонтанами. Звісно, якщо вода заводить дружбу з вогнем (про це яскраво свідчать спецефекти в номерах), про класичний стиль подачі програми не може йтися. Раніше під склепінням лунав дитячий сміх, нині тут панує зосередженість та певна невизначеність. Більшості глядачів — як маленьким, так і дорослим — вистава на воді видалася дивовижним та незвичним дійством. У ньому навіть клоуни жартували на європейський штиб, хоч насправді створювали дійство виключно українські профі циркового мистецтва. Картина приблизно така: замість манежу — озеро, заповнене 170 кубометрами води, навколо — фонтани, на півдіаметра — сцена. На ній в обіймах лазерних променів та струменів води працюють тварини й актори.

 

Демонстрація рептилій — один із найдавніших циркових номерів. Фото надане прес-службою Національного цирку
Демонстрація рептилій — один із найдавніших циркових номерів. Фото надане прес-службою Національного цирку

 

Серед цікавинок можна виокремити боротьбу в басейні-озері дресирувальника та алігатора. Залітали на сцену й два рожевих пелікани, нешвидким поступом виходили бурі ведмеді, вибігав та грав на гітарі морський котик Тоні, вчили танцювати публіку артисти розмовного жанру папуги ара.

Триватиме такий незвичний атракціон до 14 травня. На високий рівень його виводитимуть лазерним шоу Євгенія Терехівська, атракціоном «Ілюзія сучасності» український маг-чародій Євгеній Новосьолов, фаєр-шоу Delonix Костянтин Положай, Геннадій Бондаренко та Олена Гужова. Ця вистава народилася в Україні в 2016-му. За такий нетривалий час вона встигла вийти на міжнародний рівень.

 

КИЕВVЛАСТЬ

Национальный цирк Украины приглашает на новое представление “Вода и Огонь” (расписание)

С 18 февраля по 14 мая в Национальном цирке Украины будут показывать оригинальные выступления артистов в рамках нового циркового спектакля “Вода и Огонь”. В программе - выступления гимнастов, акробатов, дрессированные рептилии, медведи, бордоские доги, морские котики и многое другое.

Как сообщили KV в пресс-центре Национального цирка Украины, спектакль “Вода и Огонь” создан в Украине в 2016 году и уже приобрел славу программы Международного уровня.

В цирковой программе совмещены не только стихии воды и огня, но и стихия воздуха. Зрителей ждут цирковые номера мастеров водного плавания, которые в воде продемонстрируют умение синхронного выполнения сложных трюков, акробатические номера в воздухе, fire-шоу с укрощением огня. Эта программа покорила сердца многих тысяч зрителей других городов Украины, на нее зрители приходят не один раз, чтобы насладиться игрой фонтанов, полюбоваться ярким 3D-шоу и взаимодействием трех стихий - воздуха, воды и огня. Вместо привычного манежа - озеро, наполненное 170 кубами воды и фонтаны, которые в высоту достигают около 20 метров.

Кроме рептилий в программе есть бурые медведи, розовые пеликаны, носухи, попугаи- ара, обезьяны, бордоские доги, голуби-павлины. Изюминкой программы будут морские котики. Всю программу будет сопровождать  трио клоунов  “Марипосса”, которые будут веселить от самых маленьких до самых старших зрителей и заряжать вас новым шквалом положительных эмоций.  Всю программу зрителей будет развлекать забавное трио клоунов “Марипоса”.

Ведущий программы - Евгений Новоселов, вокал - Марина Хлебникова и Ирина Резницкая. В спектакле принимает участие шоу-балет Национального цирка Украины под руководством хореографа Владислава Грудинина и “Водный шоу-балет” под руководством хореографа Елены Арабей.

Спектакль “Вода и Огонь” длится 2,5 часа.

 

Лазерное шоу

Воздушные гимнасты

Номер с дрессированными рептилиями

Воздушная гимнастка

Файер-шоу “Delonix”

Дрессированный медведь

Акробатическая четверка

Воздушные гимнасты на ремнях

Russian.News.Cn

"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины

"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины

"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины "Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины

"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины

 
"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины
"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Вода и огонь" -- новое представление в Национальном цирке Украины
 

Gazeta.ua

Бассейн и 20-метровые фонтаны - в цирке презентовали новую программу

 


16 февраля в столичном цирке представили новый спектакль "Вода и огонь". Вместо манежа установили бассейн на 170 куб. воды. На сцене выступают только украинские артисты.

"Раньше у нас выступали артисты из России и других стран. Новая программа - уникальна. Впервые за много лет на сцене будут работать только украинские артисты", - сказала Людмила Шевченко, художественный руководитель Национального цирка корреспонденту Gazeta.ua.

"Вместо манежа установили огромный бассейн. В нем вмещается 170 кубометров воды. Круглосуточно ее фильтруют и греют. Сказочным и волшебным это шоу сделают фонтаны. Самый высокий высотой 20 метров", - добавила она.

В программе участвуют крокодилы, пеликаны, медведи, носухи, обезьяны, голуби, морские котики и доги.

"Животные по-разному отнеслись к новым условиям. Крокодилы были рады, потому что теперь каждый день могут плавать. Собакам это не очень понравилось. Некоторые до сих пор не могут привыкнуть. Плюшка не будет работать пока не обойдет бассейн по кругу. Так убеждается, что передвигаться вокруг него безопасно. Как-то на репетиции один пес обогнал собаку Еву. Она едва не упала в воду. Успела схватиться передними лапами за край бассейна. Я помогла ей выбраться", - рассказала дрессировщица Марина Новоселова.

"Во время номера с попугаями один упал в бассейн. После того возмущался. Кричал так, что на весь цирк было слышно", - добавила она.

В программе "Вода и огонь" вместо манежа установили бассейн на 170 кубов воды.

 

В Киеве спектакль будут показывать до середины мая. После этого его повезут в Одессу, Харькову и Львов.

В столичном цирке представили новуй программу "Вода и огонь"

В столичном цирке представили новуй программу "Вода и огонь"

В столичном цирке представили новуй программу "Вода и огонь"

В столичном цирке представили новуй программу "Вода и огонь"


ФАКТЫ

"Вода и Огонь": новая программа Национального цирка Украины

 

В новом грандиозном шоу, представленном артистами Национального цирка, мастера международного уровня демонстрируют свое умение в воде и в воздухе.

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

 

 

 

КИЇВ LIVE

DELO.UA

Цирк на воде со спектаклем "Вода и Огонь"

В цирке вместо привычного манежа появилось настоящее озеро. Потому что на гастроли приехал цирк на воде с новым спектаклем "Вода и Огонь". Этот спектакль создан в Украине в 2016 году и уже приобрел славу программы международного уровня

Эта программа покорила сердца многих тысяч зрителей других городов Украины, на нее зрители приходят не один раз, чтобы насладиться игрой фонтанов, полюбоваться ярким 3D шоу и взаимодействием трех стихий — воздуха, воды и огня.

Необычное озеро заполнено 170 кубами воды, имеет фантастические фонтаны, которые в высоту достигают около 20 метров. Именно они делают шоу по настоящему сказочным и волшебным.

Только в цирке невозможное становится возможным, а недоступное становится достигнутым, а магия остается неразгаданной. В спектакле нам удалось совместить не только стихии воды и огня, но и стихию воздуха. Ибо без воздушных номеров цирк не является настоящим цирком.

Зрителей ждут цирковые мастера водного плавания, которые в воде, как будто русалки продемонстрируют умение синхронного выполнения сложных трюков.

В воздухе, пираты Карибского моря покорять силу земного притяжения, а помогут им воздушные гимнастки, которые будут поражать Вас опасными трюками.

Только у нас вы сможете стать свидетелями рождения нового трюка в таинственном мире магии и иллюзии, который своими корнями уходит к родине Инков.

Не менее загадочным и мистическим будет fire-шоу с укрощением огня, которое зародилось в древней Индии.

В воде и на суше будем наблюдать за борьбой аллигатора с дрессировщиком.

Кроме рептилий в программе: бурые медведи, розовые пеликаны, носухи, папугаи- ара, обезьяны, бордоские доги, голубые-павлины.

Изюминкой программы будут морские котики, которые станут лучшими любимцами программы.

А если Вас интересует вопрос, будут ли клоуны, мы в один голос ответим, что да. Всю программу будет сопровождать клоунский трио "Марипосса", которые будут веселить от самых маленьких до самых старших зрителей и заряжать вас новым шквалом положительных эмоций.

 

 

 Газета Хрещатик

Національний цирк підготував для малечі новорічну програму

Батьків та дітей запрошують у подорож до улюбленої казки. Окрім зустрічі з її героями — Попелюшкою, злою Мачухою, Феєю і Принцом — глядачів чекає насичене циркове видовище з хижаками, екзотичними тваринами, еквілібристами, жонглерами і повітряними гімнастами.
«Попелюшка» є однією з класичних циркових пантомім, вона ставиться ще з XIX століття, — розповіла «Хрещатику» генеральний директор і художній керівник цирку Людмила Шевченко. — Ця вистава дає багато можливостей показати номери, зокрема, коли проходить бал. Цього разу сестер Попелюшки у нас в стилі буффонадної клоунади грають килимні, брати Герасименки. А загалом вийшла яскрава класична програма з широкою палітрою: велосипеди та повітряні гімнасти, тигри, пітони, крокодили, коні, голуби, шимпанзе... У шоу беруть участь артисти нашого колективу, а також велика родина Главацьких — перша в Україні сімейна циркова династія. В одному з номерів вони виїжджають на фантастичних велосипедах, серед яких — «павук» із величезним переднім колесом, який можна побачити хіба що в фільмі «Цирк».

На початку вистави знайомимося з Попелюшкою (Ірина Резницька), яка потерпає від Мачухи (Юлія Козирєва) та її дочок Ізольди і Мімі, в яких чудово перевтілилися Олег та Костянтин Герасименки. Сестри не такі вже й злі, навпаки, змушують глядачів сміятися. А ось Мачуха одразу демонструє характер, виступивши з тиграми та левом.

«Взагалі у нас 19 хижаків, а в програмі беруть участь три 12-річних тигри, — поділилася Юлія Козирєва. — Вони від одних батьків, це Батя і його дві сестри Муля і Тарзаш. Останню так незвично назвали, бо спочатку думали, що вона самець. На арені з ними виступає й 10-річний лев Мурза, дуже спокійний і флегматичний».

Пролітаючи над королівством, Принц (повітряний гімнаст Максим Бріт) помічає Попелюшку, дарує їй черевички і запрошує на бал, де обиратиме собі наречену. Щоб потрапити туди, глядачам разом із героїнею потрібно буде пройти різні випробування, які підготувала зла Мачуха та названі сестри. Дорогою вони зустрінуть родину велосипедистів-еквілібристів, коней, ілюзіоніста і, звісно, Хрещену Фею.

Яскраве видовище розгорнеться у другому відділенні, де на новорічному балу заморські гості дивуватимуть Принца своїми номерами і трюками. Мачуха Джулія (Юлія Козирєва) завітає з екзотичними звірами: пухнастими лайками-самоїдами, козою, свинкою, дикобразами, спайдервумен (Марина Новосьолова) — з крокодилами і пітонами, також будуть жонглери, повітряні гімнасти і симпатична шимпанзе.

«Джаніті 14 років, вона дуже контактна тварина, ми працюємо як партнери, спілкуємося, домовляємося. Мавпочка понад усе любить літо, а також фрукти, злакові каші, — зауважив дресирувальник Юрій Главацький. — Взагалі на арені працює вся наша родина, починаючи з батька. Ми представляємо практично всі види циркового мистецтва, в першому відділенні вистави з номером «Вільна проволока» виступає племінник Олексій, а всі разом показуємо еквілібристику на велосипедах, де бере участь і моя найменша донька, трирічна Єва».

Завершиться головна циркова ялинка країни, звісно, зустріччю Попелюшки з Принцом та новорічними вітаннями від Діда Мороза і Снігуроньки.

Вистави показуватимуть щодня, окрім першого дня Нового року, до 15 січня. А вже з 16 лютого Людмила Шевченко обіцяє здивувати глядачів новою програмою на воді за участі балету, плавців, повітряних гімнастів, папуг, мавп і морських котиків

  полоса

VSE MEDIA

Людмила Шевченко: Под куполом Национального цирка хотят проводить бои без правил

В середине сентября Национальный цирк Украины презентовал свою новую программу. Любители циркового искусства в Киеве ждут с нетерпением новинок, поэтому и шагают в предвкушении к круглому зданию по адресу Проспект Победы, 2. Этой осенью они заходят в него с изумлением, задаваясь главным вопросом: «Почему на огромную афишу с надписью «Экстрим Арена» смотрит красным фоном билборд с провокационной надписью: «Мне больно! Для использования трюков во многих цирках слонов бьют острым крюком, лошадей «учат» электрошокером, а медведи живут в клетке, которая меньше, чем тесный лифт»?

Корреспондент Vse.Media начал знакомиться с закулисной жизнью «хвостатых» артистов цирка тремя годами ранее благодаря открытой работе с масс-медиа руководства Национального цирка. Поэтому здравый смысл взял верх и подсказал: «Не верю!».

Про то, что это — провокация и происки врагов, заявили в такой же открытой форме представители государственных цирков страны, юристы и исполняющий обязанности директора цирка — его художественный руководитель Людмила Шевченко. Пока готовятся судебные иски за неправомерное, клеветническое использование внешней рекламы, они отвечают врагам фото с лаконичной подписью.

А с народной артисткой и прославленной укротительницей львов и тигров Vse.Media удалось поговорить уже после презентации программы. Убедившись в очередной раз, что на манеж выходят ухоженные, упитанные и вполне довольные жизнью хищники, экзотические звери и домашние питомцы, мы решили пообщаться с Людмилой Шевченко.

Что будет с эпицентром украинского циркового искусства?

В последнее время определенная группа людей считает, что цирк отжил свое время. Это ни что другое, как пробы рейдерского захвата помещения. Фактических доказательств у нас пока на этот счет нет, но могу с уверенностью заявить, руководствуясь полученными данными, что на месте цирка планируется сделать ресторан или место для проведения боев без правил. Дело в том, что в соответствии с постановлением Министерства культуры, национальный и государственные цирки страны должны пройти процессы реформирования. Таким образом, из всех имеющихся в Украине семи цирков планируется сделать акционерное общество. Минкульт его будет финансировать 3 года, а потом продаст акции частникам. При таком раскладе событий цирковое искусство просто уйдет в небытие.

От этих нечистых на руку людей исходят нападки, мол, мы вас, живодеров, уберем вместе с вашими животными из цирка! Я отдала цирку 50 с лишним лет и могу с полной ответственностью заявить, что у нас есть цирковая культура. Национальный цирк — это достояние государства, народа, генетический код вообще циркового искусства. В Украине есть своя цирковая школа (сейчас – Киевская муниципальная академия эстрадного и циркового искусств), три вуза, выпускающие режиссеров цирка, отсюда — сотни известных по всему миру артистов. Цирк нужен детям, это – идеология, культура воспитания характера, здоровый образ жизни, в конце концов. Я очень люблю креативную молодежь, и мне становится страшно за будущее циркового искусства. У нас развита самодеятельность цирковых коллективов, в них принимают участие более 1000 детей. К тому же, мы заработали в 2015 году около 47 миллионов гривен, заплатив из них 12 миллионов в бюджет.

А вы как считаете, традиционный цирк нуждается в реформах?

Реформа заключается только в том, чтобы уменьшить бюджетное финансирование, чтобы нас пустить на самофинансирование. Нужно менять в целом форму управления.

Быть может, стоит обратиться к мировому опыту…

Мирового опыта нет, потому что стационарных государственных цирков нигде в мире нет. А финансирование Минкульт нам урезает постоянно. В прошлом году нам давали 28% финансирования от 70%. Ситуация на самом деле сложная. У нас очень старое здание и оно тянет много средств на содержание. В первую очередь, нужно провести капитальный ремонт. Государственная система включает налоги. С каждой копейки мы платим 20% НДС. Мы также платим налог на землю, хотя имели звание национального цирка. Речь идет о 46 тысячах гривен ежемесячно.

Государство дает дотацию только на зарплату и кормление животных. Когда звери едут на гастроли, мы перекидываем деньги на коммуналку. Это вся помощь государства.

В первую очередь, нам нужны средства на содержание здания и деньги на новые постановки. С остальным мы справимся. Капитальный ремонт может помочь сделать инвестор, но чем можно его заинтересовать? В государственный сектор никто не хочет вкладывать деньги.

Есть и внутренняя проблема – штат. Сейчас у меня вне бюджетного финансирования — 18 человек. У меня ограничено количество штатного расписания по артистам. Такая же ситуация с фондом заработной платы. Парадокс еще состоит в том, что, к примеру, в январе, заработав 6 миллионов гривен, мы не знали, куда их деть. В соответствии с законом, мы имеем право их тратить только на материальную помощь и на зарплату, не можем держать средств на счете. Поэтому каждый раз летом цирк постоянно грязнет в долгах: два месяца он не работает, но кормить животных нужно, как и выплачивать заработную плату штатным артистам. Одним словом, если нет гастролей, то у нас идет простой. Вот это нужно урегулировать на законодательном уровне. Кроме того, у нас нет своих летних площадок.

Возможно, для контрмер вы должны были сформировать свой антикризисный план?

Озвучу один из вариантов. Я считаю, что государственным циркам нужно сотрудничать с частными. Возьмем цирк «КОБЗОВ». У них — шикарное шапито, а у нас — прекрасные номера, которые можно задействовать. В дальнейшем, думаю, что нужно развивать перспективу сотрудничества с частниками. Уже есть хороший пример: в Запорожье открыл сезон Цирк на воде. Это совместный проект Национального цирка и частного предпринимателя.

Только Национальный цирк может вести такие «торги»?

Государственные цирки сами договариваются с частниками. Но у них проблема серьезнее — им в течение года нужно показать 6 программ, а мне – 3-4. Я в выигрыше и потому что артисты в Национальном цирке, соответственно, работают более длительный срок. Поэтому я делаю более дорогие программы, которые госцирки не могут вытащить на периферию. У них билеты по стоимости меньше, а артисты, как правило, очень дорогие – иностранные.

А много у нас цирков-частников?

Из приличных один — «КОБЗОВ». У всех остальных — очень низкий уровень программ.

И, все-таки, какую проблему может решить объединение цирков?

Проблему не решит. Если мы объединимся и сделаем ассоциацию государственных цирков, это спасет от уничтожения цирковую отрасль вообще. Но если цирки отдадут муниципалитетам — это будет крах украинского циркового искусства. Вообще, для города содержать цирк, может быть, и возможно, но кто будет хозяином в цирке? Все будет зависеть от вкуса и пристрастия мэра города. А для Киева, например, с его нулевым бюджетом… Не уверена. Дело в том, что сейчас проблема Национального цирка связана не с вопросами создания хорошего муниципального цирка, а с намерениями заинтересованных людей разрушить и превратить здание в центре Киева что угодно: кабак, кабаре, спортивную площадку для бокса или борьбы без правил.

Неужели власть не понимает, что цирковое искусство необходимо?

Никого это сейчас не интересует. За год у меня проходит около 450 тысяч зрителей. Это уже показатель, что цирк нужен.

С животными?

У нас на этот счет нет никаких законов, есть просто нормы их содержания. Мы еще не в Европе, у нас нет своих стандартов, но мы, почему-то, не можем занять принципиальную позицию и сказать, как некоторые страны постсоветского пространства, что мы будем ориентироваться на цирк с традициями, животными и что нам европейцы — не указка. В США тоже, в принципе, разрешены животные. Все остальное рассчитано на психологию, мол, человек видит животное в цирке, и ему кажется, что его мучают, а если не видит, то этого зрителя ничего не будет раздражать. Такие люди не понимают основного: зверя нужно заставить работать без сюсюканья, но не электрошокером, а внутренней силой воли, энергетикой. Тигры, к примеру, чувствуют каждый нюанс. Если бы в цирке животным было плохо, они бы не размножались. У нас, к примеру, уже потомство от 4-х дикобразов есть, и тигрята рождаются.

В соответствии с международными нормами, зоопарки не имеют права продавать животных в цирк?

Тем зоопаркам, которые входят в международную ассоциацию, запретили это делать. У нас такой – Николаевский. Считается, что третье или четвертое поколение животных с неволи — адаптировано к зоопарковским нормам. С другой стороны, у нас работала масса животных с воли. Например, тигрят бросили в Тайге. Мы их забрали с базы из-под Москвы. Вот так мы нашли одну тигрицу Ласточку, которая у меня на лошади ездила и была ручной, просто уникальной. С воли звери бывают более чистокровные и более ручные, чем зоопарковские. Уссурийские тигры, например, очень нежные генетически, хотя у них есть и свои болезни, и проблемы.

Ну, а если взять во внимание более приятную составляющую цирка – его программу, то можно резюмировать какие-то успехи, достижения, нововведения?

Нужно делать другие по форме подачи проекты. Мы всю жизнь работали на семейного зрителя. Я брала в прошлом году французских мотоциклистов с фристайлом, думала, что к нам пойдет где-то диджеевский возраст — сидели те же детки в восторге. Хочу пригласить другой контингент зрителей, сделав более театрализованные постановки. В Европе это практикуется. В данное время мы приступаем к созданию театрально-циркового проекта под условным названием «Афрозодиак». Надеемся привлечь публику, которая любит театр.

Кстати, мы постоянно делаем очень интересные цирковые сюжетные спектакли для детей. К примеру, «Вечера на хуторе близ Диканьки», «Ночь перед Рождеством»… Цирковая специфика такая, что я могу собрать на один спектакль артистов. Они отработали и разлетелись, а мы постановку уже не сможем так повторить. А в спектакле «Буратино» у нас работали детки. Через пару лет пытались его повторить, но он был абсолютно другим. Я даже умудрялась взять тему рождение Христа на Рождество. Понимаете? Мучились долго, но спектакль получился классным.

Режиссеров приглашаете из-за границы?

Почему? Я сама режиссер, у нас много ребят, которые закончили режиссерский факультет КНУ театра, кино и телевидения им. И. К. Карпенка-Карого. Они придумывают, я курирую. Считаю, что именно синтетический цирк должен быть, когда есть калейдоскоп номеров с лошадьми, зверями, хорошими акробатами. Сейчас я угадала с программой. В ней много достойных групповых номеров. Монголы считаются самыми сильными в мире. Это захватывает, и это — настоящий цирк.

А эквилибра почему так мало?

Их навалом. Устали даже от них. Девочки-лебеди с каучуком – это и есть эквилибр. А в воздухе – ремни. Эквилибр – это стойки на руках, катушки, все, что стоит на балансе.

Людмила Алексеевна, искать достойных артистов – сложная задача?

Я не живу в замкнутом круге, постоянно езжу по международным фестивалям цирка в Фигерасе (Испания), Латино (Италия), Монте-Карло. Люблю китайский фестиваль — он один из самых сильных по составам и качеству. Об Одесском фестивале циркового искусства тоже нельзя забывать. Я даже в Украине провела в мае месяце первый международный детский фестиваль. Таких в мире практически нет. Это и будет чисто украинская фишка.

Сейчас везде цирковой кризис. Когда он начинается в одной стране, то продолжается во всех других. Артисты возвращаются в Национальный цирк, просятся на следующий год вперед. У меня есть право выбора. За номера высокого уровня мы платим по-европейски.

И еще… У нас нет имен. Надо делать фильмы о цирковом искусстве. Мы сейчас никому неинтересны на телевидении, никак не можем пробиться туда, чтобы сделать какую-то рубрику. А у меня по истории цирка и циркового коллектива есть классный материал.

Перед тем, как попрощаться, не могу не спросить о цирковых постановках в стиле «ню». Неужели веяние европейских цирков без животных вот такое?

Все европейские частные цирки, более-менее крутые, делают динное шоу — ставят эстрадно-цирковой спектакль в соответствующей атмосфере. У нас публика к такому не приучена, да и площадок таких нет. Во Франции династионным циркам по 250 лет: Грюсс, Буглеон. Мюнхенский Кроне – самый крупный в Европе, в Лейпциге славится Ронкалли, а Кни – швейцарский семейный цирк.

Цирк династии Грюссов имеет статус национального и им государство помогает. Там очень сильное сообщество цирковых частных деятелей. У них в банке есть счет, куда отчисляются деньги.

Цирковые династии очень богатые: у них есть свои земли с базой, вагончиками, техникой, транспортом, в Швейцарии, во Франции. А земли — это что? Это — свои зоопарки, дополнительный доход. Они никогда ничего не теряют. Запретят им работать на территории какого-то города — поставят цирк шапито на своей и покажут своих же животных. Это очень хорошая система. У нас она отсутствует.

P.S.: Со слов Людмилы Шевченко стало понятно, что Национальный цирк должен быть традиционным, творческим. Бюрократия, реорганизация, контрактная система работы, отсутствие охранных норм выступлений (около 25 в месяц, то есть 208 в год), отмена льготных пенсий (пенсионный возраст артистов продлен до 55 лет), невозможность получить гранты извне, естественно, создают барьеры для развития циркового искусства.

Национальному цирку есть чем похвастаться: в нем сформировались династии Новоселовых, Зайцевых, Стеценко, в нем рождались номера, которым сейчас аплодирует весь мир. Под этим куполом главенствует добро и справедливость. Главное этому доказательство – достойная работа животных. Кто-кто, а хищники просто так вам не улыбнутся!

 

Життєві історії. Людмила Шевченко - артистка цирку дресирувальниця

 

 

КРИМІНАЛЬНИЙ ОГЛЯД

Родители! Посыпьте (словно перед расстрелом вашего детства и такового ваших детей) голову пеплом последней выкуренной сигареты и приготовьтесь к тому, что в стационарных цирках страны будут проводится: или бои без правил, или оборудуют стриптиз клубы или прочую хренотень в таком же духе. Если конечно…

О пигмеях и атомной физике

…Верховная Рада (которая сама по себе является цирком, только со злыми клоунами) примет пару изменений к законам о жестоком обращении с животными. А таковые корректировки к законодательным актам, уже находятся в активной стадии лоббирования людьми, которые спят и видят, как можно приватизировать такие «жирные» точки, как стационарные цирки, находящиеся в семи городах Украины.  План этих ребят прост, как цитата Толстого что: сильные люди – всегда просты. Сначала, через Министерство культуры киевскому цирку навязывают неких кураторов неких Марченко и Бодоляка (гражданина России, между прочим), которые имеют такое же отношение к цирковой отрасли, как пигмеи к  атомной физике. «Значится так, -говорят они. - Создаем на базе Киевского Национального цирка (КНЦУ – прим. Авт.) акционерное общество, а потом его приватизируем, в хорошие руки. Какие именно - лучше вам не знать. Ну, правда, придется в аббревиатуре буковку «Н» убрать – но это же пустяки». Люди в цирке в принципе абсолютно не злобные, но после таких заявлений уже подумывали, что могут сэкономить полтора центнера мяса, скормив двух прохвостов тиграм и львам. Да и следов преступления почти не останется. Ушлые кураторы, почуяв неладное, вовремя ретировались. Но те, кто стояли за ними – нет. Ведь можно просто обанкротить цирк. (К слову НКЦУ самоокупаем и только в этом году заплатил государству 18 млн. налога). Как? - Животным образом. Ведь что такое цирк без зверей? Разве что, эдакое дешевое балаган-шапито? По статистике 80% посетителей – это родители с детьми. Последним нравится что? Клоуны и животные. Их папам гуттаперчевые, гибкие актрисы. Их мамам атлетические акробаты. Но факт остается фактом – без животных цирк невозможен (это вековые традиции), а следовательно, без таковых он нерентабелен. Не будет их – не будет сборов, а следовательно цирк постепенно накроется медным тазом. А затем, ушлые ребята, да за три копейки, его достанут из под тазика и будут распоряжаться на свое усмотрение. При этом Министерство Культуры, до недавнего времени делало «морду вертолетом» и, в общем то, просто отмораживалось. А всемирно известный дрессировщик Владимир Дуров, говорят на Новодевичьем кладбище, в гробу перевернулся, ведь даже с того света больно смотреть, как уничтожается целая отрасль искусства дрессуры. Да что там – в Украине вообще гробится цирк как отрасль. И что бы не говорили наши бравые депутаты, рейдерство в нашей прекрасной стране – еще никто не отменял. Это у нас не разновидность экcтрима, а скорее норма. А происходит это…

10000 квадратов – это вам не хухры мухры

… таким вот образом. «Нас, «травят» как отравили когда то в киевском зоопарке около 70% животных, - говорит легендарная укротительница хищников и гендиректор НЦУ Людмила Шевченко. – Вывешивают перед цирком огромные баннеры «Здесь пытают животных», устраивают целые кампании о дискредитации заведения. Сейчас пытаются протащить закон, который запретит использовать в цирке даже сельскохозяйственных животных!». То есть когда забивают свиней – это нормально, а когда хрюши выступают в цирке – это антигуманно.

При этом у комиссий приходящих в цирк ну никак не срабатывает сталинская пословица «был бы человек (в данном случае: тигр, верблюд и т.д.), а статья всегда найдется». Все - тип топ, в смысле соблюдения международных стандартов нормального содержания животных, их перевозок и т.п. Не шьется дело даже белыми нитками. Видели ли вы тигров, которые недоуменно и даже с некоторой опаской смотрят на живую курицу? А я да. А все потому, что когда зверь рожден в неволе, да на всем готовом, да в третьем поколении, то на фауну он уже смотрит немного другими глазами. Посмотреть же на то, что площадь киевского цирка порядка 10 тыс. кв. м.(!), которые можно отжать – это вам не хухры мухры. Добавьте к этому жирному куску еще подливу, в виде того то, что к семи циркам Украины прикреплены гостиницы для артистов и вуаля – кушать подано! И, вот кто это…

Охренеть гуманизмом повеяло

…делает – пока не понятно. Как известно – большие деньги любят тишину. А для шума есть клоуны из ВР или люди из мэрии, которые тоже не прочь перевести цирк из статуса национального, на уровень муниципального (а там крути и проворачивай с ним, что хочешь). Кто знает? Как не крути, но идея толстосумов устраивать акции с защитниками прав животного мира, сквозит проплаченостью – к гуглу не ходи. Что примечательно: животные в цирке, наверняка, питаются лучше, чем многие дети в сиротских домах. И депутатов, что то не волнуют защита прав последних. А вот о братьях меньших беспокоятся, глаз не смыкают. А зря. Живут звери в цирках больше своего биологического возраста. Нет же, бляха-муха, их видите ли пытают и издеваются и им там не место. А где тогда? В зоопарке? Так они там, с другими хищниками, не приживутся – это и ежу понятно. Да и на хрена тому же «зоо» лишний «головняк» в таких количествах. Остается что? Усыпить? Охренеть гуманизмом повеяло.  Вот и получается, что вместо того, чтобы развивать  цирковую отрасль, руководители государственных цирков, тратят силы на борьбу с рейдерством. И кто знает, может быть наш символ детства, благодаря пофигизму государства, вскоре уйдет в пампасы с молотка?

Анекдот не в тему

Приходит мужик к директору цирка.

- У меня номер – отвал башки. Обезьяна поет таким голосом, что Шаляпин и Карузо – курят бамбук в сторонке. При этом ей аккомпанирует на клавесине крокодил так, что Моцарт от зависти бы добровольно выпил яд Сольери.

- Валяй, - не веря отмахивается директор.

Мужик приводит животных. Обезьяна начинает выдавать такие рулады, что лопаются бокалы, в то время как ей подыгрывает крокодил с таким мастерством, что школа скорости Листа показалась бы музыкальным пособием для больных ДЦП.

Директор выпивает из уцелевшего бокала 200 коньяку, и чуть ли не целует артистам лапы. Цирк процветает. Но директору неймется. Он чувствует, что где то тут подвох.

- Давай так, - говорит он мужику. – Я тебе отваливаю половину суммы от сборов, а ты расскажешь, где тут подколка.

Мужик забирает деньги и выдает.

 - Подвох в этом номере действительно есть. Вместо обезьяны… поет крокодил.

Алексей Глуховский (кореспондент газеты «Кримінальний огляд»)

СЕГОДНЯ.UA

Один день в Национальном цирке: табу на семечки и дети в опилках (фото)

Почему клоуны – самые серьёзные люди цирка, а дрессировщики живут под страхом запрета

Раньше всех в цирке начинают тренироваться животные. В этом убедилась "Сегодня", отправившись за кулисы Национального цирка Украины. С самого утра отрабатывают трюки собачки, на манеж выбегают смешные страусята и сходу пытаются танцевать, репетируют хищники... Совсем скоро — дневное представление. За кулисами идет деловитая подготовка. Стягиваются сложные конструкции, разминается балет, на привязи сидят наготове первые артисты: две белые пушистые лайки ластятся наперебой, хаски нетерпеливо перебирает лапами и повизгивает, предвкушая выход на манеж, танцовщица-бассет Фиона натягивает костюм крокодила — номер, в котором зеленый шустрый "Гена" вдруг превращается в собаку, пользуется успехом уже который сезон. Звучит третий звонок, зрители аплодируют, дается команда "Начали!" — и, как картинка из пазлов, усилиями сотен людей и животных складывается цирковое представление.

ПЕРЕД ВЫХОДОМ: СЕРЬЕЗНЫЕ КЛОУНЫ И ТАНЦЫ НА КУРИЛКЕ

Никакой суеты: все действуют слаженно, один реквизит забирают, другой тут же занимает его место, все складно, как песня. Наготове — совки, венички и тряпки (на случай, если кто из четырехлапых и хвостатых преподнесет "подарочек"). Артисты — кто в гримерке, кто в лаунж-зоне, следят за происходящим на манеже с помощью веб-трансляции, чтобы не проворонить свой выход. За распорядком следят инспекторы манежа, но механизм так продуман, что командовать особо не нужно. Главное — не терять бдительность: присел на ящик — а в нем крокодилы, пока смотришь на собак — шустрая мартышка Белла пробует оторвать твой рукав и дергает за волосы, а козлик, впряженный в тележку, от скуки обшаривает твои карманы.

new_image2_204

Репетиция. Через миг — на арену.

НЕСМЕШНАЯ РАБОТА. Кому выходить еще нескоро, подтанцовывают, балуются, шутят в курилке. А некоторые артисты ходят с абсолютно серьезными лицами, как будто работают в скучном офисе, а не в цирке: они сконцентрированы на задаче. Серьезнее всех — забавные клоуны. "А вот бывает такое, что настроения нет, а выступать надо?" — интересуемся. "Да постоянно! Профессионализм выручает, а еще брат-напарник, в нашей цирковой династии мы с ним первые, — шутит комик Олег Герасименко. — Что не ладится — друг другу подмигнули и импровизируем". Работа у клоуна непростая — покидая манеж, Олег просто выдыхает напряжение за кулисами — нелегко держать 2000-й зал. "С детьми нам проще, а со взрослыми интереснее, — объясняет Герасименко. — Подсадных уток ведь не сажаем: все, кого приглашаем на манеж из зала, действительно зрители. Сразу видим, кого можно взять, а кто откажет".

new_image3_174

Серьезнее всех. За кулисами ведут, как ни странно, себя клоуны.

НА "КУХНЕ". После номера, за кулисами, артисты выглядят выжатыми как лимоны, но удовлетворенными — все получилось! Беспрерывно ревут хищники — впечатление, что они прямо за портьерой, а не в дальнем секторе. "Перекрикиваются, как в джунглях, — объясняет инспектор манежа Владимир Кашеваров, артист с 40-летним стажем. — А когда с Владимиром Шевченко (с 2000 по 2007 г. художественный руководитель Национального цирка Украины, знаменитый дрессировщик. — Ред.) прощались перед похоронами, ни один даже не пискнул целый день. Многого мы о них еще не знаем".

В глазах рябит от костюмов: как балерины успевают переодеваться для разных номеров, уму непостижимо. За одной артисткой спешит костюмер Ирина Леонидовна. "Бывает, артисту на манеж, а обнаружилась дырка! Вот так за секунды до выхода, пока играет музыка, успеваем зашить, чтобы до конца номера продержалось", — смеется она. Крокодилов наконец добывают из железных боксов. Рептилии сердито машут хвостами — не кусаются (сыты и довольны), а вот оцарапать хвостами могут, надо держать умеючи. Крокодилы размещаются поверх боксов и флегматично ждут выхода на манеж: их задача не удивить трюками, а просто показаться-пробежаться — дрессуре они поддаются трудно.

new_image_214

С караулом. Выход артиста на манеж контролируют инспектора.

ОСОБЫЕ ПРИМЕТЫ. Циркачи — народ суеверный. Так, по словам Кобыляш, в цирке не положено щелкать семечки, садиться или стоять спиной к манежу: прибыли не будет. Не заведено также заходить посторонним на манеж, даже когда он пустует: это святая святых артистов. Обращаться к ним перед выходом строго запрещается, а то не повезет. "Не позволяем зрителям перебегать форганг (проход, по которому артисты выходят на манеж). Стоят униформисты, контролеры и останавливают: если форганг пересекали перед выступлением, оно обязательно заканчивалось травмой артиста", — делится цирковым преданием дрессировщица. И хотя костюмерная забита тысячами новеньких нарядов, брать чужое, подгонять под себя — недопустимо.

new_image8_62

Разминка. Коллега выручает.

ЦИРКОВЫЕ ЗАКРОМА: СУПЕРГАРДЕРОБ И ЗООСАД

"Я раньше удивлялась: откуда Людмила Алексеевна (художественный руководитель Национального цирка, дрессировщица. — Ред.) лакомства достает? А теперь и у меня сумка, где в одном кармашке — отварное мясо, в другом — сухарики, в бюсте — морковки, по карманчикам распиханы виноград для носух и овощи для дикобразов, — смеется дрессировщица Юлия Козырева. — Главное — не перепутать. А то, бывает, на автомате пихаю собакам сухари, а дикобразам мясо, а они недоумевают".

Чтобы выдача "пряников" проходила на сцене легко и красиво, колдуют швеи. Костюмерная занимает три помещения, здесь тысячи костюмов. "Все развешаны по программам, с подсказками, где что искать, как книги в библиотеке, — рассказывает и показывает завкостюмерной службы Наталья Киловата. — Тут у нас боа, хвосты, костюмы зверей, пышные платья... Каждый костюм стоит 2—5 тыс. грн — на них ведь и стразы Сваровски, и камни полудрагоценные, все эксклюзивно". Здесь и легендарная шуба Людмилы Шевченко для номера, в котором одним взмахом руки открывались карманчики и из них выпрыгивали десятки грызунов. "Ее костюмы пойдут в музей. И реквизит, и инструменты из оркестра — все можно будет трогать и испытать на себе", — делится планами Татьяна Кобыляш, главный администратор цирка.

new_image6_94

Главный "архив". Чистота и порядок, как в библиотеке.

ЖИВОТНЫЕ. В цирке 19 хищников и более сотни голов живности помельче. А вот дрессировщики — на весь золота, да и штат ухаживающих за зверинцем не менялся много лет. "Привыкли к питомцам, их отсюда не выгонишь. Работа с животными — как наркотик: позитив и антистресс, — говорит Козырева. — Многих получаем трехнедельными детенышами, выкармливаем из соски, это наши дети!" Цирк и правда похож на большую семью: партнеры по номерам нередко заводят семьи, прямо на манеже подрастают их "опилочные дети" (детство проводят на арене, где опилки). Людмила Шевченко по утрам обязательно заглядывает на репетицию зверушек. Расспрашивает дрессировщицу, как мама воспитательницу в детсаду: "Как они? Ракушняк едят? На оркестр реагируют?" — и просит забрать у нее семечки подсолнуха, оставшиеся с дачи, для птиц и грызунов. "У нас все так — тащат зверям, чем богаты: овощи, орехи, яблоки", — объясняет Татьяна Кобыляш.

new_image4_146

"Трансфер". Скоро на арену.

ПУТЬ К "КАРЬЕРЕ". У каждого артиста своя история. Тигра Кубика малышом отдали на передержку в гостиницу, да там и бросили. Хозяйка отеля в панике позвонила в цирк: "Заберите, не знаю, что с ним делать!". "Владимир Дмитриевич (прежний директор, дрессировщик Шевченко) посмотрел — чучело-чучелом, рахит, букет проблем... Забрали, подлечили, учили заново ходить — вырос в 230 кг красавца!" — вспоминает Юлия. Львицу Ветку украли из Харьковского зоопарка, пытались выдрать ей когти. Прохожий спас львенка и отдал в цирк. "Мужчин не подпускала, а ко мне потянулась — так и начинали карьеру вместе", — делится Козырева.

Чтобы четвероногий начал работать, дрессировщики по нескольку часов в день проходят с ним один и тот же урок, добиваясь взаимопонимания. На дикобраза может уйти 1,5—2 года, поросенок усваивает роль уже за 2 недели. А бывает, годы идут, а толку нет — ну не артист попался. Зато уж если стал им, то навечно. Привыкая к цирковой жизни, животные на пенсии тоскуют: бывали случаи, через несколько дней после перевозки на заслуженный отдых в зоопарк зверь умирал. "Забираем молодых тигров на манеж, "дедушка" орет не своим голосом! Тогда вывозим его с остальными: ничего не делает, но доволен — на своем месте!" — рассказывает Юлия.

new_image7_82

Шуба. Та самая, для грызунов.

ЗВЕРЬЕ: ПОД СТРАХОМ ЗАПРЕТА

Электронные петиции о том, чтобы запретить использование животных в развлекательных аттракционах, уже привели к появлению законопроекта. Если в Раде его поддержат, цирки лишатся своей "фауны". Здесь, понятно, все против таких перемен, называют их крахом циркового искусства. "Навыки дрессуры будут утрачены, преемственность знаний нарушится — нам с мужем чета Шевченко, например, передавала опыт много лет, такому в училище не научат, — говорит Юлия Козырева. — Без животных цирка не станет, ведь в кассе первым делом спрашивают: "Какие животные в программе?"

Запретить выступление наших братьев меньших в цирке нужно, по мнению автора зоозащитной инициативы UAnimals Александра Тодорчука, по нескольким причинам. "Это жестокость дрессуры — в сети регулярно появляются видеодоказательства издевательств над животными, — рассказывает он. — Ни один цирк не может создать для животного естественные условия содержания, нередко они просто ужасны! К тому же, периодически животные нападают на дрессировщиков и даже зрителей. Вдобавок, все больше психологов говорят, что цирки с животными плохо влияют на малышей, формируют неверную картину мира", — говорит он. Если закон о запрете примут, циркам дадут время на переформатирование. "Придется лишь изменить программу выступлений, а животные принадлежат дрессировщикам, хоть и содержатся за госсчет", — отмечает Тодорчук.

new_image11_35

Любовь на арене. Дрессировщица Юлия Козырева и ее "кошечки".

КОРМИЛЬЦЫ. Гендиректор цирка Людмила Шевченко считает: вся беда оттого, что профессия дрессировщика стала слишком доступной. "Раньше у нас шутили, что дрессировщиков в Союзе меньше, чем членов Политбюро — знания передавались по династиям. А теперь в цирк попадают порой случайные люди, решившие, что работать с животными легко. Но садисты и среди учителей попадаются", — говорит она. Цирк жестокость не приемлет: животные помнят обиды долго, затаивают зло и в удобный момент мстят. "Терпение требуется бесконечное: бывает, думаешь: "Сейчас покусаю его уже, порву", а надо гасить это в себе: сдали нервы — убегай, — объясняет схему работы Шевченко. — Помню, в 70-х как-то лошадь обиделась на коллегу, подстерегла его в стойле и так лягнула, что еле выжил! Но я 50 лет в цирке и электрошокера ни разу не видела, животные — это же наши кормильцы!" Тем более что сегодня хищники на манеже — как домашние кошки. "А вот в былые времена нужен был накал страстей. Помню, работали в Москве, сидят представители из ЦК, сам Брежнев и обсуждают: "Смотрите, как Шевченко работают: вот так с капиталистами надо разбираться!"

new_image5_120

Гендиректор. Скучает по манежу.

КАЗУСЫ: НОС НА ЛБУ И МАРТЫШКИ В БУХГАЛТЕРИИ

В цирке постоянно случаются "номера", которые нарочно не придумаешь. "Была у нас в загуле тигрица Муля. Выступаем как-то, сидит на тумбе, ворчит — ей не до работы. Коля (дрессировщик Николай Козырев. — Ред.) к ней: "Мулечка, деточка!" — уговаривает. И тут тигрица тянет к нему морду, дожидается поцелуя, потом закрывает глаза, валится с тумбы и лежит томно на спине — зал валялся со смеху", — вспоминает Юлия Козырева. А был случай: выпускают страуса на манеж, а он, пока ждал, успел яйцо снести. В другой раз открыли ящик с дикобразом — а самка как раз родила перед выходом!

Больше всего шороху наводят обезьяны. "Убежала одна у меня, я четыре часа ее ловила. Она забралась в оркестр, устроила там погром, — смеется дрессировщица. — Другая прокралась в бухгалтерию, сломала компьютер. Еще одна — в ветпункт, успела слопать две глистогонные таблетки, остальные удалось отобрать". Любимая забава обезьян — выпускать сородичей на свободу. Сутками могут терпеливо раскручивать замок по болтику, пока наконец соседи не вырвутся из клетки. "Мы ловим и ругаемся, а она скачет на радостях! Пришлось камеры наблюдения ставить, чтоб выяснить, кто виновник", — рассказывает Козырева.

"Однажды вышел на арену, а "нос" на лбу забыл. Мне уже все билетеры машут, а я не понимаю — что хотят? Так всю репризу и отработал без "носа", — вспоминает комик Олег Герасименко. — А у брата как-то на штанах лопнула резинка. Публика решила, что так и задумано, но больше всех смеялся, конечно, я. Хорошо нам, клоунам — не страшно быть смешными!".

new_image9_45

Белла. Проказница.

 

ГАЗЕТА ФАКТЫ
Дрессировщик Александр Орлов: Голову в пасть крокодилу я кладу без каких-либо средств защиты

В новой программе Национального цирка Украины «Экстрим-арена» демонстрируется уникальное шоу с аллигаторами и крокодилами

— Никто в Украине не исполняет с аллигаторами таких трюков, как я: кладу в пасть руку и голову, поднимаю животное на своих плечах, укладываюсь на него, как на кровать, — говорит дрессировщик 33-летний Александр Орлов, который участвует со своими питомцами в новой программе Национального цирка Украины «Экстрим-арена». — Прежде такие вещи проделывал немецкий дрессировщик Каракал. Правда, он надевал на голову чалму, маскировавшую металлическую каску — так коллега страховался на тот случай, если аллигатору вздумается стиснуть пасть. Кроме того, Каракал разжимал пасть животного в специальных металлических перчатках — примерно таких, которые были в комплекте доспехов средневековых рыцарей. Я подобными средствами защиты не пользуюсь: раскрываю пасть голыми руками, кладу в нее ничем не защищенную голову.

С дрессировщиком Александром Орловым и его ассистентом и кумом 32-летним Артемом Гришиловым корреспонденты «ФАКТОВ» беседовали за кулисами Национального цирка Украины — в просторном помещении, выделенном для содержания миссисипских аллигаторов. Эти животные сидели по одному в круглых металлических бассейнах с водой. Чтобы аллигаторы не могли оттуда самовольно выбраться, бассейны закрыли решетчатыми крышками.

 

QHA

Национальный цирк презентовал новую экстремальную программу

 

 

УКРАИНСКИЕ ФОТО
В Национальном цирке прошла премьера программы "Экстрим арена"

 

ГАЗЕТА ФАКТЫ
В новой программе Национального цирка Украины зрители увидят дрессированных львов, тигров и крокодилов

— Я горжусь тем, что наши артисты Амалия Аванесян и Евгений Абакумов с режиссером Марией Ремневой подготовили воздушный номер с уникальными по зрелищности и сложности трюками (причем они исполняются без страховки. — Авт.), — заявила на пресс-конференции, посвященной старту программы «Экстрим-арена», генеральный директор Национального цирка Украины, легендарная дрессировщица львов и тигров Людмила Шевченко. — График Амалии и Евгения расписан на много месяцев вперед. Но первый пункт в нем — участие в новой программе нашего цирка.

ТЕДДІ КЛУБ
Нова циркова програма «ЕКСТРИМ АРЕНА» у Національному цирку України

Сумна пора року… Ні, це не про нашу осінь!

Радість, драйв, кураж та екстрим – ось що можна сказати про осінь у Національному цирку України. Так з 15 вересня зустрічайте нову програму «ЕКСТРИМ АРЕНА»!

Унікальні трюки від золотих призерів Міжнародного циркового фестивалю у Фігерасі (Іспанія) – монгольських акробатів – змусять затамувати подих дітей та дорослих. У цирковому світі монгольські акробати вважаються найтемпераментнішими та найспритнішими. Переконайтеся в цьому самі, адже на арені Національного цирку води демонструватимуть надможливості людського тіла. Це варто побачити!

Яскраве дійство розвернеться під куполом цирку: на зустріч із Вами чекатимуть не тільки повітряні гімнасти, а й екстремальний велосипедист, який буде знаходитися у незвичайній сфері без страхувальної лонжі на висоті понад 10-ти метрів!

ХРЕЩАТИК

Екстрим на арені

У новій програмі Національного цирку глядачі побачать «каучукових» акробатів, співаючих крокодилів та багато іншого

Національний цирк України презентував свою нову програму - як завжди оригінальну, наповнену сюрпризами і дивами, а цього разу ще й сповнену екстриму і балансуючу на грані реальності і фантастики. Дивуватимуть, розважатимуть, смішитимуть публіку в цьому сезоні як вітчизняні, так і зарубіжні артисти цирку у гармонійній пропорції – «фіфті-фіфті».

ИНТЕРFAKC - УКРАИНА

В Национальном цирке стартовала премьера новой международной программы "Экстрим арена"

Изюминка шоу – экстремальные номера с дрессированными крокодилами артиста Национального цирка Украины Александра Орлова, который работает с огромными нильскими крокодилами и на арене кладет голову в пасть зубастому чудовищу.

Запомнятся зрителям экстремальные трюки и акробатические номера артистов центра развития Монгольского цирка под руководством Эрдене Нергуи. Невероятная пластика девушек в образе лебедей запомнится зрителям гибкостью и силовыми поддержками на руках.

 

КИЇВ1
Екстрим арена — нова міжнародна програма Національного цирку

Нова програма крізь уся насичена екстримом!

Фантастичний екстрим демонструють найбільш титуловані гості — акробатична група Центру розвитку Монгольського цирку (Срібні призери Міжнародного циркового фестивалю «Ідол» (Москва, 2014 р.), Золоті призери Міжнародного фестивалю у Фігерасі (Іспанія, 2016 р.), золоті переможці Іжевську ( 2016 р.)). Коли артисти мають багато золотих та срібних нагород та отримали багато інших відзнак на Міжнародних циркових фестивалях, то слова просто зайві. Хочеться лише насолоджуватися технікою виконання трюків та колоритністю даного номеру.

 

 

УРЯДОВИЙ КУР'ЄР
Крокодили співають, велосипедисти їздять у повітрі

Режисери дали новій програмі, яка йтиме до 11 грудня, назву «Екстрим-арена» з огляду на складність і небезпечність  включених до неї номерів.  Цього разу до Києва приїхали   артисти з Монгольського цирку. Вони дарують глядачам, без перебільшення, три сенсаційних номери. Acrobats with voltаge під керівництвом Ердене Нергуі плавними рухами створюють своєрідну башту з тіл. Уявіть, кожен з акробатів здіймає по плечах свого партнера увись. Верхівка стовпа з п’яти людей повільно замикається, а потім  стрімко розпадається. Красу номера, його дивовижність не можна передати словами. Так само  складно описати секрет володіння тілом у такий незвичний спосіб.

Дівчата-лебеді з Монгольського цирку демонструють глядачам еквілібр з каучуком

Дівчата-лебеді з Монгольського цирку демонструють глядачам еквілібр з каучуком


Другий номер  — Acrobats swan. Тут родзинка  — еквілібр. Чотири дівчини-лебеді зуміли на помості об’єднати чи, радше, створити видимість єдиної конструкції синхронними рухами тіл. Чотирьом граціям знадобилося якихось десять хвилин, аби здивувати публіку пластикою, гнучкістю, артистизмом. Acrobats with teeter boards — це третя постановка центру розвитку Монгольського цирку. Колоритність номера створюють гойдалки, за допомогою яких хлопці здіймаються ввись та на рівні олімпійських чемпіонів здійснюють стрибки в повітрі. Техніку виконання цієї групи акторів журі Міжнародного фестивалю «Ідол» оцінило «сріблом» у 2014 році. В Іспанії на Міжнародному фестивалі у Фігерасі (цьогоріч) артисти взяли «золото». На 2-й Міжнародній цирковій премії «Майстер» група акторів здобула визнання кращих виконавців 2016 року. А в непорушній позі гості цирку  сиділи, допоки Амалія Аванесян та Євгеній Абакумов виконували номер на петлях. Повітряні гімнасти без  страховки під самісіньким куполом під світлом прожекторів  демонстрували, що у нашому сучасному світі жінки стають мужнішими та сильнішими. Режисер номера — Марія Ремньова. А здобуток — «золото» на 5-му Міжнародному фестивалі циркового мистецтва «Золотий трюк Кобзова».

Не менш оригінальна  їзда італійця Даніеля Діоріо на велосипеді на 10-метровій висоті по колу конструкції без страхувальних лонж. Мета — здолати силу земного тяжіння.

Про те, що «Екстрим-арена» добігає кінця, заявили виблисками очей нільські крокодили. Таких рептилій на арені було 20. Вони танцювали, робили стійку на хвості та заспівали свою крокодилячу пісню.  Щоб навчити цих земноводних співу, слід підготувати теплий басейн і увімкнути музику. Нагорода за виконання хорової сонати — куряче стегенце. Ексклюзив команди — крокодил-альбінос, а сенсація постановки — покладення голови дресирувальника Олександра Орлова в зубасту пащу під команду «Ап!».

UA/TV


 

ZN,UA
В киевском цирке представили новую программу с крокодилами и экстремальными трюкамиВ Национальном цирке 15 сентября состоялась премьера новой международной программы "Экстрим арена".  Изюминка шоу – акробатические номера артистов из Монголии, ставших обладателями золотой медали на международном фестивале в Фигерасе. Любителям экзотики понравится номер дрессировщика Александра Орлова – артист работает с огромными нильскими крокодилами и на арене кладет голову в пасть зубастому чудовищу. В программе есть номера с дрессированными львами, собаками и козами. А всадники на лошадях покажут зрелищную джигитовку.

Українські новини
В киевском цирке открылся осенний сезон

К началу осеннего сезона в Национальном цирке Украины открыли новую "Экстрим арену". Премьера состоялась при участии генерального директора и художественного руководителя цирка, известной дрессировщицы львов и тигров Людмилы Шевченко. На манеже зрители встретились с артистами и руководителями аттракционов и цирковых номеров.

КОНТРАКТЫ.UA
Национальный цирк Украины: «Экстрим арена»

 

15 сентября в Национальном цирке Украины (Киев) прошла премьера программы «Экстрим арена». Предшествовала ей пресс-конференция, на которой руководители цирка и представители общественности рассказали, что под видом борьбы против жестокого обращения с животными кем-то на самом деле проводится подготовительная работа по дискредитации имени Национального цирка с последующим захватом имущественного комплекса. На пресс-конференции журналистам была вручена копия акта «Обследования условий содержания цирковых животных», согласно которому все нормы соблюдены.

Самую яркую часть программы составляет выступление акробатической труппы, представляющей Центр развития Монгольского цирка. Они показывают три номера: акробатический вольтиж, акробатика на подкидной доске и акробаты-лебеди. В последнем акробатика удивительно объединяется с пластикой классического балета. Впечатляет и номер украинского артиста Александра Орлова с двадцатью крокодилами. Малоизвестный, хотя и очень старый трюк на велосипеде под куполом исполняет артист из Италии Даниель Диорио. Хорошо известные киевлянам два номера с животными — экзотическими и тиграми со львами — показывают артисты Национального цирка Юлия и Николай Козыревы. Весь вечер на манеже работают их коллеги — клоуны Гоша та Шурик.

Канал 24

Національний цирк вчора презентував нову міжнародну програму "Екстрим арена" і показав столиці якісні виступи артистів  володарів срібних та золотих нагород на багатох Міжнародних циркових фестивалях .
Найбільш видовищним та захоплюючим став виступ дресирувальника Олександра Орлова з його незвичними друзями – крокодилами.
Українські ж артисти підготували "циркову веселку" з найрізноманітнішими тваринами та дуже веселими клоунами.

Купуйте квитки тут>>

Генеральний директор-художній керівник Шевченко Людмила Олексіївна, а також увесь колектив Національного цирку України хоче подякувати Всім представникам ЗМІ, які були залучені до нашої Прес-події, яка була приурочена відкриттю  нової програми «Екстрим арена».
Ми раді кожній статті, яка висвітлює наші події з циркового життя та сподіваємося на нашу подальшу плідну  співпрацю  у майбутньому.
Від преси ми отримали тільки позитивні відгуки і  хочемо ознайомити наших найпалкіших шанувальників циркового мистецтва з цікавими моментами нової програми.

 

UACulture
Фест циркового мистецтва

Факты и комментарии
В Национальном цирке Украины состоялась премьера программы "Клоуны forever!"

На этот раз мы пошли на эксперимент: постановку новой программы «Клоуны forever!» («Клоуны навсегда!») доверили молодым артистам, задействованным в этом шоу: Георгию Кириченко, Алексею Красных и другим, — рассказала на пресс-конференции исполняющая обязанности генерального директора Национального цирка Украины народная артистка Украины и СССР всемирно известная дрессировщица львов и тигров Людмила Шевченко.

Вместе с нами над созданием программы работал хореограф-постановщик телеканала СТБ и наш давний друг Константин Томильченко, — говорит Георгий Кириченко, лидер клоунского трио «ЭкиВоки». — Он взялся за постановку пролога и эпилога. Шоу представляет собой цирковой спектакль. Сюжет таков: цирк завершает выступление, прощается со зрителями и уезжает — его ждут в другом городе. Только артисты покинули манеж, на арену вбегают с дорожными чемоданами в руках клоуны. Представление закончилось, а эти шутники и балагуры только явились. Однако публика еще не успела разойтись, и клоуны решают провести спектакль, привлекая к участию зрителей. В зале находятся переодетые артисты, их приглашают на манеж под видом людей из публики. На арене их повседневная одежда вдруг «превращается» в сценические костюмы (этот трюк называется трансформация), и артисты демонстрируют свои номера. Впрочем, приглашаться будут не только подсадные, но и обычные люди.

Все артисты, задействованные в нашей программе, являются победителями и призерами престижных международных фестивалей (возглавляемое Георгием трио «ЭкиВоки» завоевало в 2013 году приз «Бронзовый клоун» фестиваля в Монте-Карло, награды которого считаются цирковыми «Оскарами». — Авт.). Мы целенаправленно искали высококлассных артистов, у которых в мае и первой половине лета нет контрактов за границей. Там они получают в среднем 200—250 евро за выступление, а у нас из-за скромного бюджета — несравнимо меньше.
Самому юному участнику программы — акробату Оскару Страхову — семь лет. Он выступает в дуэте со своим отцом Даниилом Страховым (на фото в заголовке). На Оскара и его отца ныне ложится двойная нагрузка: мальчик вышел в финал шоу телеканала СТБ «Україна має талант. Діти». Финал состоится в предстоящую субботу, его будут транслировать в прямом эфире.
Заметим, что в эпилоге новой программы цирка на манеж выйдет сын Георгия Кириченко Гарик, которому два года и восемь месяцев.

Факты и комментарии

Комик-трио "Экивоки": "Больше всего из нашего репертуара принцессе Монако Стефании нравится реприза "Самолетики"

Как уже сообщали «ФАКТЫ», в Национальном цирке Украины стартовала новая программа «Клоуны forever!» («Клоуны навсегда!»). В ней участвуют пять клоунских коллективов, в том числе обладатель циркового «Оскара» — комик-трио «Экивоки».

Цирковыми «Оскарами» называют призы самого престижного международного фестиваля циркового искусства в Монте-Карло, который проводится под патронатом княжеской семьи Монако. «Экивоки» выиграли там награду «Бронзовый клоун» в 2013 году.

— Президенту этого фестиваля принцессе Монако Стефании и его вице-президенту известному в мире деятелю цирка Урсу Пилсу больше всего нравится в нашем репертуаре реприза «Самолетики», — говорит участник коллектива «Экивоки» Дмитрий Николенко. — Ее придумал наш учитель из Киевской муниципальной академии эстрадного и циркового искусств, лидер знаменитого клоунского синдиката «Артобстрел» Александр Белогуб. Участники нашего трио — Георгий Кириченко, Юрий Павличко и я — познакомились и подружились в академии. Белогуб репетировал с нами свою коронную репризу «Самолетики». В какой-то момент он сказал: «Включайте ее в свой репертуар». Мы, конечно, немного переделали этот шуточный номер.

*Комик-трио «Экивоки» исполняет на манеже Национального цирка Украины репризу «Самолетики»

— Просто так принять участие в фестивале в Монте-Карло нельзя — нужно получить приглашение оргкомитета. Ваше выступление увидел кто-то из его членов?

Да, на Московском международном фестивале, который проходит в Цирке Никулина на Цветном бульваре. Нас пригласили туда после успешного выступления в Украине на международном фестивале «Золотой трюк Кобзова». На фестиваль в Москву приехали принцесса Стефания и Урс Пилс — они вошли в состав жюри. Мы потом узнали подробности обсуждения членами жюри того, кто из участников достоин наград. Урс Пилс заявил, что даст нам приглашение на фестиваль в Монте-Карло. Он и принцесса Стефания с дочкой Каролиной приходили к нам за кулисы, и мы сразу наладили с ними контакт. Стефания сказала, что больше всего в цирке ей нравятся клоуны и слоны.

— Как готовились к выступлению в Монте-Карло?

С нами туда поехал Александр Белогуб. На репетициях он подсказывал, что надо улучшить, как добиться большего контакта со зрителями. В Монте-Карло мы много общались с принцессой Стефанией, Урсом Пилсом. После того как было объявлено решение жюри и нам присудили «Бронзового клоуна», мы подарили принцессе большого стеклянного слона, а Пилсу — коробку хороших сигар. Стефания так растрогалась, что у нее на глазах выступили слезы.

P. S. Завтра в 18 часов и в воскресенье в 16 часов на арене Национального цирка Украины состоятся гала-концерты выпускников Киевской муниципальной академии эстрадного и циркового искусств 2016 года. А в субботу на арене пройдет первый Международный детский фестиваль циркового искусства.

Урядовий кур'єр
Як вам смакує піца від клоуна?

Артисти одягають маску сміху й дістають зі своєї авторської пічки з півсотні італійських страв.

Моцарелла? Маргарита? Замовляйте! Не стидайтесь! Під куполом Національного цирку їх спечуть за п’ять хвилин Pizza Boys Микола Горбатюк та Євгеній Легкий. Виймуть з пари-жару, охолодять вправним жонглюванням та змастять іскристими феєрверками. Однак не тільки про їжу розповідатимуть глядачам учасники нової програми «Клоуни Forever!» З початку травня по 3 липня у клоунів-кулінарів перейматимуть естафету звірі, виступатимуть гнучкі акробати. А з хижаків на манеж вийде з акордним соло лише ведмідь.

Нинішнє шоу під куполом — це своєрідний експеримент. Проба пера клоунів, які приміряли роль режисерів, трансформувалась у   власну програму із продуманими вступами-підводками до номерів екстра-класу та логічним завершенням. Неозброєним оком помітно, що під удаваною легкістю приховано безліч унікальних індивідуальних і важливих в історичному контексті атрибутів циркового мистецтва. Один із таких прикладів — акробатичний ансамбль «Енергія». Номеру, який поєднує екстремальні трюки на зустрічних гойдалках без страхувальної лонжі та небезпечні стрибки, вже тридцять років. Не потрібні засоби страхування й дуету Марини Главатських і Олексія Григорова, який здіймається в повітря на кільці.

Опісля на арену виходили переможці Міжнародного фестивалю в Кореї. VIP office під керівництвом Сергія Вацика — вони група акробатів-вольтижерів, які вправно володіють м’язами тіла й виконують надзвичайно складні стійки на голові. Їхні атрибути — офісні стільці.

А віру в неможливе зародив у серцях шанувальників циркового мистецтва семирічний Оскар Страхов. Під час виконання ефектних і неординарних, проте надскладних трюків його підтримував батько Данило. Ці артисти — учасники телешоу «Україна має талант-8». Задіяні у програмі й акробати-ексцентрики Павло та Євгеній Герасименки, брейк-дансери групи Golden stars у пелеринах і кросівках.

Запитаєте, куди  поділися клоуни? Вони були на арені протягом усіх двох з половиною годин. Килимний артист Олексій Красних працював у жанрі комедійного соло, запалював глядачів яскравими та влучними репризами. Володар Гран-прі Міжнародного фестивалю клоунів «КОМЕДІАДА-2015» закохав у себе публіку. Такі самі враження виникли й від роботи на арені тріо «Екі Вокі». Георгій Кириченко, Дмитро Ніколенко, Юрій Павличенко — для світу вони бронзові призери циркового фестивалю в Монте-Карло, а в Україні хлопці — веселі й запальні улюбленці наймолодших глядачів.

То що, має цирк право на експерименти? Безперечно. Про це засвідчили щирі усмішки на обличчях та іскри щастя в очах глядачів.

UA | Родом из Украины - Кашеваров

24 Канал
Київський цирк готується вразити глядачів неординарною програмою

Київ TV
Столичні телевізійні новини

UA|TV - Іномовлення України
Мастер дела. Гимнаст. #UATV

Факты
В Национальном цирке Украины состоялась премьера новой программы «В мире животных»

«Нашей цирковой династии уже 300 лет. В Киев мы привезли дрессированную бегемотиху Лину, а также лам, верблюдов, зебр и лошадей», — рассказал венгерский дрессировщик Рикардо Такач

За час до начала премьеры программы «В мире животных» венгерский дрессировщик Рикардо Такач показал нам за кулисами, как живет его любимица бегемотиха Лина. Ей выделено просторное помещение, в котором установили переносной бассейн, сделанный из очень плотной непрозрачной пленки. Когда мы зашли в гости к Лине, она сидела под водой, но стоило Рикардо окликнуть ее, как над поверхностью появилась голова животного с открытой пастью.

— Ей очень понравилась украинская капуста: обычно она съедает килограммов пять этого овоща, а только приехали в Киев, бегемотиха оприходовала целых 30! — с восторгом сообщил дрессировщик Рикардо Такач, который вполне сносно владеет русским языком.
— Еще она обожает яблоки (поглащает их по 20 килограммов в день), морковь, свеклу, фасоль… Лина — молодое животное, ей только семь лет (в дикой природе бегемоты живут в среднем 40 лет. — Авт.). Мы взяли ее в зоопарке Италии, на дрессировку ушло два года. Сейчас Лина весит две с половиной тонны.

*Выступление Рикардо (справа) с дрессированной бегемотихой — один из самых зрелищных номеров программы (фото Сергея Тушинского, «ФАКТЫ»)

Каждый час мы контролируем температуру воды в бассейне — она должна быть в пределах 20−23 градусов, при необходимости включаем обогреватели. Спит Лина на суше: по деревянному помосту сходит на пол и укладывается на кучу сена, набросанного в углу. Рядом с ней неизменно ночует ее закадычный друг — дворовой песик Пуфик. Сейчас он на конюшне гостит у наших лам. Идемте, я вас с ними познакомлю.

В длинном помещении, в которое мы перешли, располагались в стойлах ламы, зебры, лошади, верблюды.
— Это наши питомцы, всех их вы сегодня увидите на манеже, — говорит Рикардо. В это время к нам подошел молодой человек.
— Знакомь­тесь, это мой брат Белуш. Вообще, на гастроли в Киев я приехал с тремя братьями. У нас есть две сестры, которые сейчас выступают в других странах. Мы из старинной цирковой династии — наши предки начали выступать на арене 300 лет назад. Я родился в цирке, все детство колесил с родителями по Европе.
— Кроме питомцев венгерских артистов, в новой программе зрители увидят аттракцион дрессировщиков львов Вероники и Алексея Пинко, а также экзотических животных (лисиц, дикобразов, песцов, коз, скунса, вьетнамскую свинку, домашних кур, шотландского карликового пони) дрессировщицы Людмилы Мазник, — говорит генеральный директор Национального цирка Украины Людмила Шевченко. — У семьи Пинко восемь львов. Одна из изюминок аттракциона — впечатляющий трюк, когда Алексей кладет голову в пасть хищника.

У нас выступает опытный клоун Петр Черненький, приехавший в Киев после гастролей во Франции. В программе все номера очень сильные (корреспонденты «ФАКТОВ», побывавшие на премьере, готовы подтвердить эти слова. — Авт.). В ней участвуют семья воздушных гимнастов — Наталья и Алексей Царевские (Наташа также выступает с номером с хулахупами) и несколько акробатических коллективов.

«Интерфакс-Украина»
Премьера программы "В Мире животных" стартовала в Национальном цирке Украины 21 января

В новой программе, которая стартовала 21 января в Киеве, зрителей ждёт встреча с талантливым венгерским дрессировщиком Бейла Такач (аттракцион "Конная феерия"), а также европейскими и украинскими артистами.

Под куполом цирка акробаты из Молдовы под руководством Валентина Демьяна, серебряные призеры "Золотой Карл" на Международном фестивале циркового искусства в Риге, талантливо продемонстрировали свои силовые прыжки и смелые трюки.

Воздушные гимнасты Наталья и Алексей Царевские показали яркий и незабываемый номер "Воздушное кольцо".

На арене львы, дикообразы, зебры, верблюды, пятнистые кони-далматинцы, маленькие пони, скунсы, лисицы, голуби и бегемот весом более 2.5 тонн.

Дрессированные голуби Оксаны Ляхорской и дрессированные собаки Марины Новоселовой запомнились зрителям.

Акробаты на мачте под руководством Дениса Овчаренко показали яркий и незабываемый номер.

Африканские львы держали зал в напряжении и показали много сложных и ярких трюков.

Новая программа "В мире животных" способна удивить как взрослых, так и самых маленьких, поскольку великолепно сбалансирована, номера с животными чередуются с трюковыми постановками.

Программа длится 2 часа с 1 антрактом.

«UACulture»
Маленькі новини, 04.02.2016

«Ukrvideotravel»
Все – в цирк!

«Урядовий кур'єр»
У Київ приїхав бегемот!

Національний цирк занурив глядача у світ хижих та екзотичних  тварин — прибульців із Мадагаскару

Цього разу вистава не була просякнута глибоким філософським змістом. Організатори зробили акцент на легкості й невибагливості з ексцентричним відлунням. У цьому їм допомогли тварини. Щиро кажучи, у перші сорок хвилин дійства складалося враження, що перебуваєш не в цирку, а зоопарку. І це добре. Тваринки граціозно пересуваються ареною, подеколи біжать галопом, аби вгамувати запал, і маже завжди — тримають публіку в очікуваній напрузі. А це  дикобрази, лисиці, песці, скунси, шотландські карликові поні, коні в яблуках (поміж себе їх називають просто далматинцями).

Столичні афіші зображають героїв Мадагаскару: бегемота у жовтій спідниці, зебру, лева… Кожен з них відпрацював свій номер якісно, однак не здивував наймолодших шанувальників циркового мистецтва. За кулісами бегемотиця Ліна усміхалася представникам ЗМІ, позуючи в басейні, хрумала яблука. Та чомусь на арені ця панянка поводилася скуто — дригала куцим хвостиком і лише один раз розкрила свою хижу пащу. Так-так. Бегемоти — хижі тварини, хоч їх і називають водяними коровами. Цю кралю до столичного цирку привезла група дресирувальників з Молдови. Їй щодня згодовують по 10 кілограм яблук, буряків, капусти. Останній овоч гостя із Європи не дуже шанує. За кулісами поряд з нею тирлуються коні та верблюди. Вони повертаються хвостами до журналістів, а до своїх кураторів лізуть з поцілунками.

До речі, з Молдови до нас приїхали й акробати на гойдалках. Срібні призери «Золотого Карла» на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва у Ризі вжилися на п’ятнадцять хвилин у роль піратів Карибського моря. Завдяки гойдалці вони здіймаються увись на 10 метрів, виконують потрійні сальто, перелітають через спеціальний снаряд, демонструють на турніку вправу «сонечко».

Майстер спорту з акробатики та срібний призер на міжнародному цирковому фестивалі в Китаї Денис Овчаренко знайомить присутніх із жанром «корд-де-парель», коли на канаті без страхувальних лонж на одному подиху робить силові підтримки. Під куполом у повітряному кільці кружляють в унісон з романтичними акордами Наталя та Олексій Царевські, а непосидючі акробати показують, що можна робити, тримаючись за «мачту». Про те, що програма добігає кінця, сигналізують вісім африканських левів: з ними знаходять спільну мову під час дресури Вероніка та Олексій Пінко.

Генеральний директор — художній керівник Національного цирку Людмила Шевченко розповіла представникам ЗМІ, що надалі вона орієнтуватиметься на артистів із Південної Америки, Куби, Монголії. Їхні послуги у рази дешевші, ніж у Європі. Народна артистка України не відкрила усіх секретів нинішньої  вистави — під завісу зустрічі вона лишень резюмувала: «Аматорський цирк — це наше майбутнє».

«ПравдаТут»
Національний цирк здивує новою програмою

«UA|TV - Іномовлення України»
У світі тварин

«Вечерний Киев»
В Киев привезут двухтонную звезду венгерского цирка

Четвероногие артисты станут главной «фишкой» этого сезона в Национальном цирке. Ручаемся, таких номеров киевские зрители еще не видели: дрессированных животных привезли из Венгрии. Несколько лет назад коллектив Бейлы Такач выступал в Одессе и Днепропетровске, а теперь добрался и до столицы. Основная «звезда» - двухтонная бегемотиха Чиччолина – воплощение грации в сочетании с шикарными формами. Своему дрессировщику она позволяет даже стоять у себя на спине на руках. Вместе с ней выступят африканские зебры, лама, верблюды, которые по команде дрессировщика маршируют и перестраиваются, как солдаты. Кроме этого, из Венгрии приехали и кони, которые выполняют разные трюки, повинуясь только голосу.

В свою очередь воспитанники Людмилы Мазник, а она работает с целой группой животных разного размера и степени «дикости», не только артисты, но и друзья с детства, что позволяет лисице выступать рядом с вечной добычей -- курицей, а также скунсу, пони, дикобразам, вьетнамской хрюшке, рыжему шпицу, козочкам и песцу. Появятся на манеже и хищники – 8 львов, которые катаются на качели, танцуют вальс, прыгают через горящее кольцо, а также выполняют несколько коронных номеров, которые восстановлены из программы известной дрессировщицы Ирины Бугримовой. Это номер привезли харьковчане Вероника и Алексей Пинко.

Как всегда, не обойдется цирк и без демонстрации необычайных человеческих возможностей. В программе участвуют воздушные гимнасты, канатоходец, акробаты, которые продемонстрируют сложные, редкие и опасные трюки. Кроме украинских артистов, выступит и коллектив из Молдовы с номером «Пираты Карибского моря». Мачты корабля им заменят гигантские качели, которые позволяют им взлетать на 10-метровую высоту, при этом делая в воздухе сальто, в том числе и с завязанными глазами.

В общем, скучно не будет. Представления проходят с 23 января по 10 апреля по пятницам в 18.00, субботам и воскресеньям в 12.00 и 16.00. В дни весенних каникул с 25 по 31 марта – и в будние дни в 14.00. Стоимость билетов от 50 грн.

«ХайВей»
В пасть ко льву или Тайны киевского цирка

На днях посетил киевский Цирк  - и не просто календарное представление, а премьеру новой программы «В Мире животных».  Про нюансы нового сезона журналистам рассказала сама Людмила Шевченко, директор и художественный руководитель Национального цирка Украины.

Вообще, это было мое второе осознанное посещение цирка после окончания школы в 1990 году. Но по своей значимости и насыщенности оно, без сомнения, стало одним из самых ярких за всю жизнь. А все потому, что на сей раз сбылась неосуществленная мечта детства – побывать за кулисами, побродить по извилистым закоулкам и лестницам альма-матери всех украинских циркачей. Вот вы, например, знаете, что в огромном здании Цирка на площади Победы есть открытый внутренний двор, абсолютно незаметный с улицы? А что помимо основного, большого, там есть и малый манеж, где тренируются гимнасты и акробаты?  А загадочный балкончик-переход  над вестибюлем?! Все его видят, но куда он ведет и как на него попасть – неизвестно. А мне вот удалось туда добраться, он ведет в самую тайную комнату цирка, место, где  хранятся…  А впрочем, я обещал не раскрывать этот секрет.

Лабиринты коридорами, а нынешний цирк силен в первую очередь своими представлениями.  Именно за этим сюда приходят люди, именно за радость праздника цирк так любят дети. Новая программа «В мире животных» способна удивить как взрослых, так и самых маленьких. Она великолепно сбалансирована,  номера с животными чередуются с трюковыми постановками.
Гвоздь программы – конечно же, дрессированный прайд самых больших в мире хищных кошек под управлением Вероники и Алексея Пинко, и коронный номер всех времен и народов - голова дрессировщика в пасти льва! Мечтали такое увидеть? Тогда вперед!

Обширную диаспору животных привез в Киев венгерский дрессировщик Бейла Такач. Помимо лошадей, пони, зебр и верблюдов, главным украшением его номера является симпатичная бегемотиха, очень похожая на маму бегемотика из мультика, где злодей хотел сделать котлеты из гиппопотама, но у него ничего не вышло.

Из акробатических выступлений больше всего поразили ребята из Молдовы, серебряные призеры фестиваля «Золотой Карл» (Рига) – гимнасты на турнике под руководством Валентина Демьяна. Как они летают почти под куполом без страховки – это нечто невообразимое! С каждым их трюком останавливается сердце и захватывает дух, нервным лучше не смотреть. А вот для  души отлично подойдут  супруги Наталья и Алексей Царевские на воздушном кольце. Они подарят вам море красоты и эстетического удовольствия. Паузы между номерами  великолепно заполняет эксцентричный клоун Петя Черненький. Если хотите поучаствовать в его интерактивных играх на сцене – вам обязательно повезет, ведь людей для веселых сценок ему требуется немало.

В общем, как всегда, отечественный цирк, с вкраплениями  лучших иностранных артистов, дает высочайшее качество зрелища. Это то, в чем мы сегодня можем на равных конкурировать с Европой. Дай бог, чтобы не только в цирке.))

 

«НТН»
Столичный цирк обещает неожиданности

Невероятные взлеты, смертельные трюки, экзотические и опасные звери. Бегемот на манеже. И кони-далматинцы! Под главным куполом страны представили новую программу. Чем удивили?

Прямо-таки смертельный номер артиста Валентина Демьяна. Такого в Украине еще не видели. Это - эксклюзив Национального цирка: качели с огромным турником!

Валентин Демьян, артист:

- Качели обычно работают, работают встречные качели, а вот пока качели с турником ещё пока не работают никто, кроме нас, эксклюзив еще бывает в том, что мы подлетаем вверх на 8-9 метров без страховочки.

Арена еще удивит артистами-акробатами.Как вот этот коллектив из Харькова. Этой зимой в цирке - классическая программа. Для детей подготовили немало номеров с животными.

Елена Ткаченко, корреспондент:

- В цьому сезоні в національному цирку України гості з Угорщини. Щоправда, досить екзотичні - це верблюди, коні, лами, поні, зебри, але головна родзинка програми - це бегемот.

Ее зовут Лина. Возраст - два с половиной года, вес - две с половиной тонны. Девушка с печальной историей.

Людмила Шевченко, генеральный директор Национального цирка Украины:

- Ее ребята взяли где-то в Европе, то ли у плохих дрессировщиков, она была очень агрессивная, то ли с ней обращались не очень хорошо, вот они ее переделали по мере возможности.

И удалось! Лину приручили. Правда, дама она капризная - рассказывает дрессировщик Рикардо.

Рикардо Такач, дрессировщик:

- Бегемот долго не может работать, сделает один-ва трюка, больше не хочу, на базу иду и все, она как девочка.

Возможно, сказывается стресс. В Украину звери из Венгрии доставлялись очень сложно. Караван попал в лютую метель.

Рикардо Такач, дрессировщик:

- Животные немного стресато, потому что далеко сюда, граница там, Закарпатье, очень тяжело было, снег много был, полиция закрытая страда, я сказал - надо Киев, он говорит - не можно.

Уже в столице адаптировали зверей прямо на манеже.

И какой же цирк без клоунов! В этом сезоне веселить зрителей будет актер, который европейскую арену променял на Украину.

Людмила Шевченко, генеральный директор Национального цирка Украины:

- Он только к нам вернулся с Франции, он клоун типичный для нас, это удивительно, потому что наших клоунов за рубежом не очень любят.

Петр Черненький, клоун:

- Я з таких клоунів, які не ріжуть, не пилять, я здебільшого граюся з глядачами, у мене буде виходів безліч, а ви прийдіть і гляньте.

Приоткроем завесу тайны - зрители будут акробатами и музыкантами, и просто довольными посетителями.

«Ресурс для переселенцев»
В Мире животных в Киевском цирке с 21 января

У світі тварин…

У наш час популяризації електронних технологій та розквіту електронних гаджетів, хочеться трохи відволіктись від сьогодення та пізнати цікавий світ інакше. Неодмінно кожен з нас мріє зустрітися з новими цікавими особистостями та побачити різноманітних, цікавих тваринок. Запрошуємо Всіх поціновувачів справжнього циркового мистецтва на нову Міжнародну циркову програму, яка стартуватиме вже з 21 січня по квітень місяць 2016 р.

Під час нової програми на Вас чекатиме справжній зорепад європейських та українських артистів, а також зустріч з талановитими дресирувальниками Угорщини та Молдови.

Під куполом цирку акробати, срібні призери «Золотий Карл» на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва у Ризі, демонструватимуть свої силові стрибки та сміливі трюки.

Повітряні гімнасти розкриють справжні почуття любові та довіри, і покажуть глядачам неймовірно красиву казку.

Дресирувальник хижаків триматиме кожного глядача у напрузі, бо вперше виконає смертельний трюк, поклавши свою голову у пащу хижого лева. Чи зможе він виконати цей небезпечний, але такий унікальний трюк та вийти переможцем з клітки?

Вперше за багато років ми змогли зібрати величезну кількість екзотичних, дресированих тварин від дикобразів, лам, зебр, верблюдів, плямистих коней-далматінів, маленьких поні, скунсів, лисиць, камерунських кіз, котів, собак до африканських левів. А справжньою красунею програми буде африканська принцеса – бегемот вагою понад 2,5 тон.

Повірте, це ще не весь перелік програми та сюрпризів, які чекають саме на Вас.

Тому, не гайте свій час даремно, приходьте та насолоджуйтеся новими враженнями.

Циркова вистава відбуватиметься у двох відділеннях з антрактом

Атракціон. «Африканські леви»- артисти Вероніка та Олексій Пінко

Номер з левами мало кого залишає байдужим. Ще б пак, за кілька кроків від тебе — хижаки! Вперше на глядача чекає зустріч з прайдом левів. У номері працюють тільки леви, це справжня сім’я, і як у кожній сім’ї є свій вожак зграї. Олексій зі своєю дружиною Веронікою змогли знайти гармонію з кішками.

У номері працює 8 левів. Унікальним трюком атракціону буде лев на гойдалці. Упродовж номеру вони стрибатимуть через палаючі обручі, танцюватимуть вальс з дресирувальником. Фінальною крапкою атракціону буде голова дресирувальника у пащі лева. Такого Ви ще точно не бачили.

Гармонія, любов та вірність – три головні характеристики, за якими можна охарактеризувати цей номер.

«Повітряне кільце»- артисти Наталя та Олексій Царевські

Яскрава повітряна феєрія неймовірних трюків, краса і граціозність, занурять вас в атмосферу різноманітних сценічних образів, і додадуть вашій уяві неймовірну видовищність і незабутнє відчуття захвату.

Повітряні артисти працюватимуть під самим куполом цирку, де розкажуть глядачам свою повітряну історію, яка зачарує складністю виконання. Глядачі зможуть оцінити техніку виконання кожного трюку та яскраво виражену технічну постановку.

Цей повітряний номер — справжнє живе мистецтво, яке не потребує підтверджень, воно твориться тут і зараз, на ваших очах. Любов, краса, відданість ось три якості, які є невід’ємною частиною номера.

«Гра з хула-хупами»- артистка Наталя Царевська

Здавалося, чим можна здивувати глядача, якщо всі знають техніку роботи з хула-хупами. Але виконавиця зможе здивувати та порадувати кожного присутнього в залі. Обручі настільки плавно обвивають стан артистки, що здається наче кільця зв’язані між собою невидимою ниткою, яка ось-ось може відірватися.

«Корд-де-парель»- під керівництвом срібного призера у Ризі артиста Дениса Овчаренко

Переглядаючи даний номер хочеться перейняти у артиста мужність та силу волі.

Протягом життя у кожного з нас виникають непередбачувані труднощі, які нам доводиться долати та вирішувати самостійно. Складні задачі, які готує нам доля потрібно навчитися вирішувати з гордо піднятою головою та йти до своєї мети. Артист виконає складні трюки на канаті без страхувальних лонж. Силові підтримки виконані на одному подиху ніби його серце б’ється в одному ритмі, в одному темпі. Майстер спорту з акробатики. Срібний призер на міжнародному цирковому фестивалі в Китаї, м. Вучао. Срібний призер на Міжнародному цирковому фестивалі «Golden Karl» в Латвії, м. Рига

«Змішана група тварин» — під керівництвом артистки Людмили Мазнік

Атракціон нараховує дев’ять різних видів тварин -це і дрібні хижаки, і домашні звірятка. Маленьких глядачів порадують веселі дикобрази, лисиці, песець, скунси, кокетливі кізоньки, рудий шпіц, шотландський карликовий поні на прізвисько Боні, в’єтнамське порося, домашня курка. Такі різні тварини, за словами дресирувальниці Людмили Мазник, легко уживаються разом та спілкуються між собою цілодобово.

Всі вони — з різними характерами, до кожного потрібен особливий підхід. Чорно-бура лисиця Даша стрибає через курку і навіть не думає про те, щоб її з’їсти. Так що міняти її кожну виставу не доводиться: у цирку лисиця і курка — рівноправні партнери. Хотілось би звернути увагу глядачів і на талановитого артиста — скунса Тімона.

Тварини, які працюють у артистки виховані нею з самого малечку, вони ростуть разом, мабуть тому і дружать між собою та поважають себе не тільки, як друзі, але і партнери по роботі.

«Кінна феєрія» — під керівництвом артиста Бейла Такач (Угорщина) Сенсація!

Незвичайною окрасою нашої програми є коні в яблуках. Глядачі побачать незвичайні трюки, які виконуються тільки завдяки силі та тембру голосу дресирувальника. Коні працюватимуть по колу, створюватимуть красиві комбінації на манежі і за помахом дресирувальника зупинятимуться у певних місцях.

«Гойдалка з турніком»- срібні призери «Золотий Карл» на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва у Ризі під керівництвом артиста Валентина Дем’яна (Молдова) Сенсація

Акробати на гойдалках під керівництвом Валентина Дем’яна приїхали до нас з Молдови та представлять себе в образі піратів з фільму «Пірати Карибського моря».

На манежі звучить доволі знайома мелодія і глядачі відправляються у світ сповнений безстрашних трюків та чималих ризиків.

Гойдалка допомагає артистам злетіти на висоту понад 10 метрів. Вони перелітатимуть через снаряд, виконають сонечко на турніку, а також у повітрі робитимуть потрійні сальто і приземлятимуться у надійні руки партнерів.

А родзинкою даного номеру стане артист, який із чорною пов’язкою на очах виконає сальто з піруетом у повній темряві.

«Акробати на мачтах»- під керівництвом срібного призера у Ризі артиста Дениса Овчаренко

Не менш захоплюючим для глядачів буде і цей номер. Оригінальні акробати віртуози рідкісного та загадкового жанру виконуватимуть оригінальні вправи на вертикальних мачтах. Виконавці легко та невимушено демонструватимуть глядачам неймовірні можливості людського тіла. Кожна частина їх тіла від шиї до кінчиків пальців – це сталеві м’язи, які стануть для гостей цирку взірцем здорового способу життя. Акробати на «мачтах» під керівництвом Дениса Овчаренка — це більше ніж ризиковані трюки, артистизм і звичайно ж захоплення у глядачів.

Залишитися байдужим від перегляду даного номеру просто неможливо.

«Дресировані верблюди, лами, зебри, поні та бегемот»- під керівництвом артиста Бейла Такач (Угорщина) Сенсація

У програмі вперше працюватиме така велика група екзотичних тварин, яку зміг зібрати гість програми з Угорщини Бейла Такач. В одному номері працюватимуть різноманітні тварини, а це і двогорбі верблюди, які випливатимуть на манеж, як кораблі пустель, і лама, і африканські зебри. І кожен з них артист і знає свою роботу досконально. А наставник лише легким помахом руки направляє тваринок до виконання яскравих трюків. Вони навчилися, наче солдати вправно крокувати манежем. Почувши голос дресирувальника змінють картинку та перебудовуються демонструючи глядачам вправність виконання команд.

А поні разом зі своїм наставником продемонструють глядачам уроки з танців, і покажуть, як вправно вони танцюють вальс.

А перлина нашої програми бегемотик граціозно пройдеться по манежу демонструючи глядачам свої шикарні форми, і кожен глядач зможе переконатися, що вона дійсно важить понад 2,5 тон. Дозволить на собі покататися артисту, який продемонтрує унікальний трюк стійку на спині бегемота. Саме за свої старання бегемотик і отримає ласий шматочок смачного салату.

«Тедді Клуб»
Нова циркова програма «У світі тварин» вже чекає на глядачів

Увага-увага, малюки та дорослі, запрошуємо Вас на нову Міжнародну циркову програму, яка стартувала в Національному цирку України! Програма «У світі тварин» відбувається у двох відділеннях з антрактом. Насолодитись яскравим цирковим шоу дорослі та малеча можуть до 10 квітня 2016 року.
Приготуйтесь: на Вас чекатиме справжній зорепад європейських та українських циркових артистів, а також зустріч з талановитими дресирувальниками Угорщини та Молдови. Глядачів дивуватимуть безліч тварин, у тому числі екзотичних: африканські леви, дикобрази, скунси, верблюди, лами, зебри, поні  та багато інших. А справжньою красунею програми буде африканська принцеса – бегемот вагою понад  2,5 тон.
Номер «Кінна феєрія» познайомить з компанією  коней в яблуках, - вони є справжньою окрасою програми. Вони працюватимуть по колу, створюватимуть красиві комбінації на манежі і за помахом дресирувальника зупинятимуться у певних місцях.
Прекрасно доповнюють нову циркову програму повітряні гімнасти, які працюватимуть під самим куполом цирку і покажуть глядачам яскраву повітряну феєрію неймовірних трюків.
Оригінальні акробати – віртуози рідкісного та загадкового жанру – виконуватимуть оригінальні ризиковані трюки на вертикальних мачтах.
Акробати на гойдалках злітатимуть на висоту понад 10 метрів, робитимуть у повітрі потрійні сальто і приземлятимуться у надійні руки партнерів.
Ну і як же обійтися без веселого та запального клоуна? Він приготував для Вас багато сюрпризів.
Ці та інші циркові цікавинки вже чекають на своїх глядачів.  Отож, приходьте на велике циркове свято – програму «У світі тварин» до Національного цирку України.

«ЧАС СОВИ»
Дресирувальниця тигрів Людмила Шевченко. Ведуча Тетяна Кулик

Телеканал «КУЛЬТУРА»
Маленькі новини. Новорічна програма у Національному Цирку

«СОЦІАЛЬНА КРАЇНА»
Людмила Шевченко та Олександр Крот. Національний цирк України відкриває новий сезон

«УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ»
Один день із закулісся цирку – відеорепортаж

«ESPRESO.TV»
Культ: Експрес | 12 вересня

«112.UA»
Национальный цирк Украины открывает новый сезон

«ВЕСТИ, ВЕРСИИ, СОБЫТИЯ»
Под куполом цирка кони летали…

…Ревели, взлетали, восторг нагоняли. Такого Киевский Национальный цирк еще не видел. А он, за свою многолетнюю (55 лет) видел ой, как много чего. От фантастических людей (Никулин, Кио и т.д.), до экзотических зверей. Животные это конечно интересно, а вот когда они…

…Кони стальные - это что-то. Они не ржут и сено не жуют, а бешено ревут и дымом плюют. В общем, речь идет про мотоциклетное шоу, которое «грозится» войти в книгу рекордов Гиннеса. Оно и не удивительно. Все мы видели мотопредставление по телевизору, когда ушлые байкеры, взлетают с трамплинов, выполняя невероятные кульбиты в воздухе. Но…

… но, во-первых - все эти трюки отчебучиваются на здоровенных площадях, а арена цирка всего ничего – 13 метров. А во-вторых – видите вы это все опять-таки по телеку, а как известно, лицезреть что-то в живую или сквозь призму экрана – две, ну очень большие разницы. И вот приехали к нам французы под руководством Сильвана Массона. От нашей стороны, для них изготавливают парочку трамплинов и градус их отклонения от  поверхности крут, как переваренное яйцо. С французской стороны зрителю предоставляется зрелище «а ля мотоциклы под куполом цирка». Выглядит это примерно так. На сумасшедшей скорости (или из-за кулис или вестибюля), вылетают гонщики на трамплин, установленный в начале арены, исполняют кульбит, и приземляются на другой, расположенный на противоположном конце и уматываются снова на исходную. Лихие «наездники» отпускают руки, становятся на сиденье ногами, делают стойки не только на руках, но даже на голове! В общем, куролесят по полной, время от времени, в полете под куполом, эффектно выпуская струйки дыма. У мальчишек в глазах читается наступления временной душевной импотенции по отношению к своим самокатам и велосипедам, у их отцов прослеживается мысль «а не перебрать ли мне мой старенький «Днепр»?».

Кони живые

Но это лишь часть программы «Принцесса цирка». Помимо «наездников на железных конях», зрителей порадовали «Белорусские всадники», но уже на живых лошадках. Это целый семейный подряд. В номере Бориса Лазарова учавствуют его жена, сыновья и внук. Такие номера надо смотреть хотя бы потому, что «подряд» был награжден такими наградами, как «Золотая шпора» в Канаде и «Золотая богиня» в Японии. Помимо прочего, наши белорусские гости представили программу с дрессированными ламами и верблюдами. Первых звали Гарик, Рита и Бемби, вторых – Аиша, Саид и… Минск. Гости из Казахстана впечатлили номером «Акробаты на палке». В мире, жанр в котором работают эти ребята, называется Russian Bar (Русская палка). Попробуйте попрыгать, кувыркаясь на палке, толщиной в четыре сантиметра! Наши артисты порадовали номером «Акробаты на першах». Перш – это такая двухметровая дура, которую артист перпендикулярно ставит на плечо или голову, а на эту палку залазит гимнастка и акробатически - победоносно сигает вниз на всякие неудобные для нашего понимания и ног предметы.

«Мечта» инфарктника – это номер Алены Чухновой «Леди – птица». Что говорить, если барышня летает под куполом на трапеции (высота – костей не соберешь), без лонжи, то бишь без страховки. Одно слово – отчаянная женщина, пощекотала нервишки. Такая не то, что коня на скаку остановит, в горящую избу войдет – слона на скаку остановит, и хобот ему оторвет! Помимо нее выступали ее коллеги по цеху Юлия Стеценко («Гимнастка в кольце») и Тамила Переварюха («Трапеция в каче»). А еще были собачки и кошечки (ну куда в цирке без них?), универсальный клоун Бимбо (и акробат, и эквилибрист, и жонглер), актеры на роликовых коньках и многое другое. Так, что до декабря, у тебя дорогой читатель есть время сходить и посмотреть на это роскошное представление.

ХРЕЩАТИК
На арені — мотофрістайл

В столичному цирку презентували нову програму.

У вересні стартувала вистава «Принцеса цирку». Глядачів вражатимуть трюками повітряних акробатів, номерами з дресированими тваринами, виступами запального клоуна та шоу літаючих мотобайкерів з Франції.

Традиційно шанувальникам циркового мистецтва представлять різні жанри. В програмі багато номерів, які демонструють майстерність володіння тілом та витримку: акробати на роликах, повітряна гімнастка в кільці Юлія Стеценко, «трапеція у качі» під куполом цирку Таміли Переварюхи, «леді-птах» з Білорусі Альона Чухнова, «Акробати на палиці» з Казахстану, які дивуватимуть синхронним виконанням ризикованих і сміливих трюків, а також «Акробати на першах» — з неймовірними силовими подачами, підтримками та небезпечними польотами артистки від одного перша до іншого на висоті шести метрів.

Повноцінними учасниками будуть і тварини. Марина та Олександр Кроти змогли подружити котів та собак, Руслан Яремчук спеціально до цієї програми підготував номер «Школа верхової їзди», в якому разом з партнеркою демонструє мистецтво наїзника, а білоруський дресирувальник Борис Лазаров привіз «Білоруських вершників» з кінними трюками та номер у східному колориті з верблюдами і ламами. «Коні найбільш піддатливі до дресирування, лами дуже трепетні, а верблюди мають звикнути до людини»,— розповіла «Хрещатику» дружина Бориса Лазарова Тетяна, яка разом з чоловіком і синами займається кінною акробатикою.

Продовжує сімейну традицію і жонглер Назар Складаний — у номері він перевтілюється у офіціанта, жонглює «підносами» та в той же час заряджає публіку позитивом завдяки комічності свого образу.
Поміж номерами малих і дорослих розважає соло-килимний Артем Вєлькін родом з Кременчука, який, окрім Академії циркового мистецтва, закінчив ще й театральний інститут Карпенко-Карого. «Для клоунів теж важлива майстерність актора, за Станіславським,— зізнався він.— Я завжди намагаюся уважно слідкувати за навколишнім світом, щоб уміти відтворювати це на сцені. Серед унікальних номерів цієї програми — робот-трансформер».
Сенсацією стало екстремальне шоу «Мотофрістайл» французьких байкерів з вражаючими трюками у повітрі під куполом, яке завершує перше відділення програми. Спеціально для столичного цирку вони побудували трампліни для стрибків і приземлень, а також запросили до участі українця Тараса Абрам’юка. «На виступах у Мінську травмувалося двоє учасників, тож я у Києві замінив одного з них,— розповів він «Хрещатику».— Вже четвертий рік я займаюся мотокросом і фрістайлом, зазвичай тренуюся біля Московського мосту, де знаходиться парк Дружби народів. Це була моя дитяча мрія, і лише у 22 роки я зміг зібрати гроші на мотоцикл, на якому, власне, виступаю і тут». Але Тараса нескоро можна буде побачити біля Московського мосту: доки діє контракт з французами на виступ у Києві, йому заборонено їздити містом.

Програма називається «Принцеса цирку» недаремно — після кожної вистави обирається володарка цього титулу. Вона визначається за гучністю аплодисментів після номеру, а участь у цьому імпровізованому інтерактивному конкурсі беруть артистки цирку, зайняті в програмі. На прем’єрі вистави «принцесою цирку», яка підкорила серця глядачів, стала Альона з номеру «Акробати на першах».
Вистава «Принцеса цирку» триває до 20 грудня (по суботах і неділях, в жовтні—листопаді — по п’ятницях, а під час осінніх канікул — щоденно) в Національному цирку України (площа Перемоги, 2). Вартість квитків: 50—490 грн, дітям до 4-х років безкоштовно без надання окремого місця.

Газета «НОВИЙ ДЕНЬ»
У королівстві мистецтва і чудес

Акробатика на швидкісних мотоциклах під куполом, літаючі перші, танцюючі коні та верблюди у вальсі, леді-птах і людина-лего…

Під куполом нашого столичного цирку завжди відбувалися і відбуваються дива мистецтва пластики, акробатики, дресури, чудес понадлюдських і не лише…людських можливостей. Неперевершене вміння показують і тварини.

Що цікаво – кожна з програм Національного цирку України – неповторна. Пам'ятаємо непе_ ревершених слонів, цирк нашого дитинства до ностальгічних реалізованих в життя спогадів, дива ілюзіону і магічного кола, всесвіту зірок і маленьких зірочок_ліліпутів, як звикли ми називати, а насправді – маленьких людей з великим талантом. У пам'яті чудова пара дресирувальників Козирєвих, які нині на гастролях – послідовників всесвітньовідомого легендарного подружжя Шевченків, династії Крот, подружньої пари, що далеко перевершила у своєму мистецтві відомого Куклачова. Бо їхні кішки з собаками своїми діями дивують публіку на рівні фантастики, і якщо це не бачити на свої очі, то можна прийняти за монтаж відеотехніки… Або ж не вірити очам своїм. А син подружжя дресирувальників – неперевершений еквілібрист.Полюбилися глядачам елегантні і смішні "Екі_Вокі", а літаючі перші з фантастичними трюками можна побачити тільки в Національному цирку і ніде інде…Нещодавно у Національному цирку України відбулася презентація нової програми "Принцеса цирку". Пресконференцію для журналістів провела генеральний директор, художній керівник Національного цирку України, народна артистка України, СРСР Людмила Шевченко. А її заступник Олег Кій надавав журналістам необхідну інформацію, супроводжував до гримерок, допомагав в організації окремих інтерв'ю. Все це перед виставою. А потім… як кажуть, почалося!

Відкрила програму "Принцеса цирку "повітряна гімнастка в кільці" артистка Юлія Стеценко представниця циркової династії, яка жодного дня не уявляє собі без цирку. Під бурхливі оплески глядачів вона літала у повітрі, демонструючи глядачам запаморочливі трюки. Від легкості виконання складних композицій тендітної артистки перехоплювало подих."Акробати на роликах" під керівництвом артиста Олександра Амподистова дарували глядачам море позитиву та гарного настрою. Як гарно пластично танцювали танго подружня пара дресирувальників: леді у чорному– струнка Марина та джентльмен у білому– її партнер Олександр Крот.Танго вимагає великої уваги від виконавців, бо у номері працюють коти і їхні друзі… собаки. Найскладніший трюк "Апорт" виконав котик Максик , який подарував артистці тендітну червону троянду з лацкана Олександра. Марина та Олександр – призери Міжнародних циркових фестивалів у Парижі та Римі.

Взагалі у цьому дійстві під зоряним куполом літали повітряні акробати, вражаючи акробатичними постановками світового рівня, жонглери, дресирувальники дивували глядачів новими трюками. Коні ніби з чорного шовку, з розкішними чорними гривами галантно розкланювалися у реверансах, робили вальяжні па під музику, а східні верблюди – кораблі пустелі – пливли манежем у грандіозно пластичній ході, тримали своїх вершників, допомагаючи їм робити трюки, прямо кажучи, на своїх горбах. Причому посміхалися глядачу. Так! Якби ви бачили, як лагідно посміхаються своїми м'якими губами верблюди, коли кланяються і вдивляються наївними вологими очима у багатоликий зал…Скидався на знаменитого комбінатора Остапа Бендера – веселий пройдисвіт за сценарієм, а насправді щирий і талановитий оригінальний жонглер – артист Назар Складаний. У ролі офіціанта він бездоганно жонглює підносами. Пластичність рухів і… ніякого шахрайства, як говориться. А в залі – захоплений сміх. Режисером-постановником номеру є видатний Дмитро Вісков. "Школа верхової їзди" під керівництвом Руслана Яремчука не раз підкорювала глядачів новими і новими сенсаціями.Цього разу Руслан продемонстрував своє мистецтво разом з казахськими колегами.

Глядачі завжди завмирають, коли у повітрі працює прекрасна представниця "слабкої статі"– повітряна гімнастка. У своєму номері під куполом цирку – приборкувачка повітря виконує невимовні акробатичні трюки, зачаровуючи глядачів чарівністю та молодістю. Це – номер "Трапеція у качі" у виконанні артистки Таміли Переварюхи. Учасники Міжнародного фестивалю в Італії, срібні призери ІІІ-го Міжнародного фестивалю циркового мистецтва в Іжевську, призери у Японії – "Золота богиня", "Золота шпора" – Канада взяли участь у цирковій програмі. Це і є "Білоруські вершники" під керівництвом знаменитого артиста Бориса Лазарова.Красиві учасники, вольові коні, гарні костюми, а також сміливість та завзятість всіх учасників номеру…Звучить східна мелодія і на манеж випливли кораблі пустель – бактрианські верблюди Аіша, Мінськ та Саїд. Верблюди демонстрували свою покірність та ласку. Вони ходили по бар'єру та робили неймовірно красиві комбінації та перебудови.

А лами: Гарик, Рита та Бембі радували своєю жвавістю та своїм безпосереднім артистизмом. Акробати на першах під керівництвом Віктора Ярова – це просто сенсація. Люди на ходулях тримають на плечі штангу, на висоті якої виконують акробатичні трюки артисти…Глядачі київського цирку вперше стали свідками нового циркового номеру, режисером якого стала доволі популярна майстриня циркової справи Марія Ремньова.Артисти із класичного ретро цирку "перенесли" глядача у сучасний світ, сповнений екстремальних трюків та жіночої краси. Історія, яку демонстрували артисти, насичена силовими подачами, неймовірними підтримками партнерів, ну, і звичайно, номер пов'язаний з небезпечними польотами артистки від одного перша до іншого на висоті шести метрів.

Був ще захоплюючий і унікальний номер, який постійно тримав публіку "в тонусі". Фантастичне володіння тілом і колосальна витримка, кожен штрих з виступу акробатів з Казахстану під керівництвом Ерлана Азізоваз трюками на палиці тримав глядачів у напрузі, але разом з тим викликав здивування. Група гонщиків "Мотофристайлу" із Франції під керівництвом артиста Массона Сільвана – стала родзиночкою програми. Мотофристайл – це феєричне за своєю видовищністю і небезпекою екстрим-дійство. Цей вид мистецтва відносно новий та екстремальний вид спорту, що полягає у виконанні карколомних трюків та стрибків на мотоциклах, виконаних на запаморочливій висоті під куполом цирку. Професіонали із Франції продемонстрували найскладніші стрибки та перевороти, які наводили жах і водночас захоплення. Саме ці екстремальні трюки на мотоциклах під куполом цирку заявлені в книгу рекордів Гіннеса.

Сучасний, веселий та кумедний соло-килимний Артем Вєлькін – єдиний у своєму роді клоун світового рівня. Цього разу його запросили виступати у програму Національного цирку. Треба було бачити, як на очах він роздувався до непомірних розмірів, або складався у маленьку дитячу машинку, а потім враз перетворювався на робота. Людина-лего! А ще сміхотун виконував…смертельно небезпечні трюки. На ліричний тон налаштувала всіх леді-птах. Пані Альона Чухнова літала і вигиналася невловимою птахою Щастя, про яку мріє кожен з нас…На завершення аплодували, скандували стоячи великому цирковому мистецтву, ведучим вистави Марині Хлєбніковій та Максиму Ольшанецькому. Визнання і захоплення заслужили вокалісти – Марина Хлєбнікова та Ірина Резницька, яскравий, заслужений шоу-балет Національного цирку України під керівництвом, Владислава Грудиніна, головний диригент Національного цирку України народний артист України Марк Резницький та режисер_постановник всього цього дійства Марія Ремньова. А чого варта непомітна "технічна" робота сумлінних працівників цирку:  головного адміністратора Олени Захаренко старшого адміністратора Тетяни Кобиляш, інспектора манежу Володимира Кашеварова.

І все ж що найбільше вразило емоційно, це те, що білоруські друзі під час номеру верхи на конях розгорнули багатометровий прапор України. Синьо_жовте знамено замайоріло над усім манежем. Звучав марш "За світ встали козаченьки." Зал скандував. Піднялися запрошені гості свята – люди у військовій формі, учасники АТО, які прийшли сюди з передової… До речі, стало традицією для адміністрації Національного цирку благодійність - запрошувати на прем'єру дітей з дитбудинків з багатодітних, малозабезпечених сімей. А що ж принцеса цирку? Хто вона, яку мали вибрати гучністюсвоїх оплесків глядачі. До речі, спеціальний прилад визначав силу оплесків, аби все було об'єктивно. Її вибрали. Тоненьку, молоденьку акробатку, що робила небезпечні трюки на шестиметровому перші. За традицією принцесами вибирають наймолодших талановитих і перспективних. Але у цій програмі всі були королі і королеви високого циркового мистецтва. Визнання і уклін їм за це. Браво!

Принцеса в Київському цирку

Найкращий спосіб повернутись хоча б ненадовго у дитинство – відвідати цирк, найкраща вистава з тих, які пощастило бачити – та, що була презентована 10 вересня 2015 року на арені Національного цирку України. Генеральний директор Людмила Олексіївна Шевченко об’їздила півсвіту для втілення своєї мрії, адже підписати більшість контрактів було непросто. Обидва відділення промайнули на єдиному диханні, кожен номер ніби перевершував попередній за рівнем майстерності, за своїм незвичайним задумом.
Ефектний початок – виліт ніби на білій хмаринці повітряної гімнастки в кільці Юлії Стеценко, за змістом їй відповідала натхненна пісня Ірини Резницької. Ця талановита випускниця КІМ ім.Глієра і далі прикрашала програму разом із ведучими – чарівною співачкою Мариною Хлєбніковою і Максимом Ольшанецьким – суддею конкурсу принцес, який вимірював децибели оплесків для визначення переможниці. Така оригінальна ідея, реалізована режисером-постановником Марією Ремньовою, внесла елемент непередбаченості, що відображує саму специфіку цирку – екстремальну змагальність.
Динамічний виступ акробатів на роликах під керівництвом Олександра Амподистова асоціювався із міцністю почуттів, коли дівчина нерозривно пов’язана з коханим і обертається навколо нього, впевнена у міцності їх поєднання. Аналогічна єдність, але між шляхетними  наїзниками (керівник Руслан Яремчук), між вороними конями, які рухаються природно і невимушено, ніби відчувають задоволення публіки від, здавалось би, легко досягнутого взаємопорозуміння тварини і людини. Контрастний комічний номер оригінального жонглера Назара Складаного розвеселив дітей і дорослих, але потребував віртуозної координації: одночасно ловити п’ять підносів і власні брюки дуже складно.
Знову лірика і знову слухняні тварини, але тепер традиційні вороги коти і собаки підкорились вишуканому сюжету. Чорно-біле танго в кольорах модельного одягу Марини і Олександра Кротів та хутра їх чотирилапих вихованців  було розігране як залицяння з фінальною передачею котиком дівчині червоної квітки від закоханого партнера. Саме такі сюжетні номери мають важливе виховне значення для юних глядачів.
Ще дві яскраві повітряні гімнастки втілили різні сторони жіночого ідеалу: вольова Таміла Переварюха, яка підкорила трапецію і асоціюється з містичною гоголівською Панночкою; елегантно-елегійна  Альона Чухнова виступає без лонжі і викликає бажання простягнути руки, щоб підстрахувати “леді-птаха”.
Заслужений артист Латвії Борис Лазаров подарував глядачам неймовірні номери – драйв “Білоруських вершників” (призерів престижних фестивалів) та орієнтальну екзотику дресированих верблюдів і лам, які, виявляється, в цирку живуть набагато довше ніж у природі.
Безмежні можливості людської фантазії і тренованих спортивних тіл втілили акробати на палиці (керівник татарського тріо Ерлан Азізов) і навіть на мотоциклах (француз Массон Сільвані та ще п’ять сміливців кидають виклик земному тяжінню в польотах із застосуванням спеціально побудованих для нашого цирку конструкцій).
Надскладна, жанрово розмаїта програма сприймалась цілісно завдяки унікальним соло килимного Артема Вєлькіна. Після першого інтерактивного номера із пакетами від нього чекали чогось незвичайного, але креативність Артиста перевершила усі сподівання. Він створив ударний ансамбль із трьох глядачів, пролізав крізь кільце, балансуючи на двох повітряних кулях, танцював степ в образі кухаря і, нарешті, став невпізнаним, перетворившись на машинку-трансформер, яка їде, танцює, сяє вогниками. На цій же хвилі загального піднесення казахські вершники з українським прапором  під козацький марш завершили програму. Коронація принцеси і заключний танець (браво Владиславу Грудиніну!) доповнили яскраве враження апофеозом єднання майстрів арени і вдячних глядачів, які відчули себе учасниками дійства. Відвідати таку програму – значить подарувати собі і дітям вихід за межі буденності, наочний стимул для занять фізкультурою і музикою (браво Головному диригенту  Народному артисту України Марку Резницькому!). У наш непростий час особливо потрібні такі захоплюючі вияви мужньої сили, жіночої краси і творчого натхнення.

Олена Галузевська,
кандидат мистецтвознавства

«ВЕЧІРНІЙ КИЇВ»
У київському цирку літають французькі мотоциклісти

Цього тижня столичний цирк розпочав новий сезон програмою «Принцеса цирку», яка наробила галасу в прямому та переносному значенні. З одного боку, це краща програма за останні кілька років. Із другого – шум на всю площу Перемоги та прилеглі вулиці через головний номер – виступ французьких мотофристайлерів.
Цей номер заявлений до Книги рекордів Гіннеса. Зазвичай екстремальні трюки виконуються на відкритому просторі, а нині обмежені параметрами цирку. Щоб виступати у нас, французи змушені були звести спеціальну конструкцію, на яку приземляються.
Отже, над сходами цирку побудували критий майданчик. Мотоциклісти, розганяючись, долають «подіум» над сходами, пролітають вестибюль та в’їжджають на 2,5-метровий трамплін, розміщений у вході, протилежному тому, звідки зазвичай виходять артисти. Пролітають над ареною і приземляються на інший трамплін, з боку куліс. В польоті вони тримають лише кермо, а ногами виконують різні фігури.
Цей номер дуже складний і травмонебезпечний. Три місяці тому на гастролях у Мінському цирку один мотоцикліст із групи розбився, влетівши у трамплін.
– Зараз вони взяли у номер нашого хлопця, Тараса, – розповідає директор Національного цирку дресирувальниця Людмила Шевченко, яка, до речі, вже п’ять років як не виступає.
Людмила Шевченко дуже пишається тим, що підписала контракт із мотофристайлерами, обійшовши у цьому братів Запашних, які хотіли запросити їх до Москви. Також приводом для гордості є те, що до програми пощастило залучити іноземних акторів – із Казахстану, Білорусі та Латвії.
Зупинимося на кількох номерах. Назар Складаний до свого номеру з жонглювання підносами додав комічної ноти – він не лише вправно ловить їх то на спині, то на голові, а ще й зображує при цьому недотепу-офіціанта, який постійно спотикається, кумедно втрачає та підхоплює штани, що спадають.
Марина та Олександр Крот танцюють танго у компанії котів та собак. Виступають «як кішка з собакою» – це коли три великих пса дозволяють тендітній киці плигати через себе, крутитися під ногами та приносити троянду своїй дресирувальниці. Леді-птах Альона Чухнова виконує складні трюки у повітрі без страховки, тримаючись лише за дві стрічки, які дійсно нагадують крила птаха.
У програмі також – верблюди, лами та багато коней. Людмила Шевченко каже, що манеж у цирку круглої форми саме через них, адже інші двоногі та чотирилапі актори можуть виступати хоч на трикутному.
У програми беруть участь дві групи наїзників – українські під керівництвом Руслана Яремчука на двох чорних фрізах (це порода коней із мохнатими ногами) та сірі у яблуках коні Бориса Лазарова з Латвії. Українці демонструють вищу школу верхової їзди, коли коні ходять боком, задкують, передніми ногами переступають краєм арени. Латвійці ж показують джигітовку, на повному скаку звішуючись із сідла вниз головою, пролізаючи під животом коня чи підбираючи із землі хустинки. Наприкінці наїзник із якоюсь трубою в руках ногами стає на спину коня, що мчить галопом. Мить – і з неї виривається, тріпоче, розгортається кількаметровий прапор України. Здається, що від шквалу оплесків, свисту та крику обвалиться дах. Мабуть, у жодній країні світу глядачі так не зустрічають свій національний прапор, як в Україні. Лише заради цього варто прийти до цирку.

«ТЕДДІ КЛУБ»
Принцеса цирку. Нова циркова програма від Національного Цирку України

Увага! Увага! Хлопчики та дівчатка, а також їх батьки!
У національному цирку України стартувала нова програма «Принцеса цирку».
«Принцеса цирку» - це цілий калейдоскоп яскравих і незабутніх циркових номерів. Приготуйтеся до унікальних трюків від білоруських вершників-джигітів, не пропустіть виступи акробатів, жонглерів, артистів на жердинах і роликах, готуйте долоні для оплесків талановитим тваринам і їх дресирувальникам, затамуйте подих під час номеру неперевершених повітряних гімнастів! А от маленьким глядачам напевно припадуть до душі танцюючі собаки й кішки і наймиліший у світі клоун!
А як на рахунок головної родзинки нової циркової програми? Нею стане шоу від французьких мотоциклістів, які покажуть екстремальні трюки під цирковим куполом.
Найголовнішою подією шоу стане коронація Принцеси цирку, яку виберуть самі глядачі! Нею стане та актриса, якій глядачі подарують найбільшу кількість оплесків.
Нова циркова програма «Принцеса цирку» припаде до душі і дорослим і дітям. Тому не втрачайте часу дарма і швидше збирайтеся до цирку!
Для дітей до 4 років вхід безкоштовний (без надання місця).

«ФАКТИ»
Татьяна Лазарова: "В номере "Белорусские всадники" выступаем всей семьей: мы с мужем, оба сына, невестка и внук"

Наиболее зрелищные номера новой программы Национального цирка Украины — джигитовка и трюки на мотоциклах.
Недавно я была на столичном жилмассиве Троещина и услышала, как один тамошний житель заявил: «Разве в Киеве есть цирк?» — говорит генеральный директор Национального цирка Украины народная артистка Украины и СССР Людмила Шевченко.Поэтому в минувшую пятницу, за день до премьеры программы «Принцесса цирка» (на каждом цирковом спектакле зрители будут выбирать Принцессу из числа актрис), мы провели кавалькаду по левобережью Киева, чтобы пригласить народ на наши представления. Нам удалось привлечь для участия в новой программе артистов мирового уровня из нашей страны, Франции, Белоруссии и Казахстана. Одни из самых зрелищных номеров демонстрируют мастера джигитовки из коллектива наездников под руководством заслуженного артиста Латвии осетина по национальности Бориса Лазарова.
С Борисом Лазаровым и его женой Татьяной мы беседовали за кулисами на цирковой конюшне. Кроме лошадей сейчас там содержатся участники второго номера Лазаровых — астраханские верблюды и ламы.
На арене выступаем всей семьей: мы с мужем, оба сынаРуслан и Сергей, невестка Валерия и старший внук 10-летний Алан, — говорит Татьяна Лазарова. — Правда, в Киев внук не приехал — начался учебный год, и мы решили, пусть походит в школу дома. Мы живем в Латвии, но являемся артистами Белорусского государственного цирка.

*Татьяна и Борис Лазаровы вместе уже почти 40 лет. Старший сын Руслан сидит слева, младший Сергей стоит рядом с ним (фото Сергея Тушинского, «ФАКТЫ»)

В молодости я занималась спортивной гимнастикой, получила звание мастера спорта, стала чемпионкой Латвийской ССР. Вы, наверное, знаете, что гимнастки заканчивают карьеру рано. Когда в 1976 году из-за травмы спины встал вопрос о том, что делать дальше, о работе в цирке я не думала. Но кто-то из тренеров посоветовал Борису предложить мне стать наездницей.
Я тогда готовил свой номер, мне была нужна девушка небольшого роста, стройная, с хорошей спортивной подготовкой, — говорит Борис Лазаров. — Когда увидел Татьяну, решил: она та, которую я ищу.
Посещение цирка не вызвало у меня желания стать артисткой, наездницей, но Борис убедил попробовать, — продолжает Татьяна. — С тех пор мы вместе. Я держу себя в форме, что позволяет до сих пор демонстрировать трюки на лошадях.
В конце 1970-х мы работали в украинском цирковом коллективе и подготовили тогда очень сильный номер «Украинские всадники», выступали с ним до 1993 года. На его основе создан наш нынешний аттракцион «Белорусские всадники». Он насыщен сложнейшими зрелищными трюками (многие из них исполняют Руслан и Сергей Лазаровы. — Авт.).
Еще один номер, который мы привезли в Киев, — дрессированные верблюды и ламы. Эти животные нам достались от одного румынского артиста, выступавшего в Белоруссии. К сожалению, этот человек тогда серьезно заболел, и ему пришлось экстренно возвращаться домой. Тем временем у его питомцев родились трое верблюжат, которых оставили в Минске. Директор цирка предложил нам взять их. Они хуже поддаются дрессировке, чем лошади, но мы справились — обучили трюкам, а я стала еще и наездницей на верблюдах.

*Татьяна Лазарова исполняет трюк на верблюде

Кормим двугорбых питомцев два раза в день — утром овсом, а вечером — ассорти из сырых овощей: свеклы, моркови, капусты, яблок.
В программе «Принцесса цирка» впервые на манеже Национального цирка Украины с головокружительными трюками на мотоциклах выступают французские мастера мотофристайла под руководством Сильвана Массона. Обычно мотофристайл (прыжки на двухколесных машинах с демонстрацией в полете акробатических элементов) демонстрируют под открытым небом, а команда Массона выступает в ограниченном пространстве цирка. Мотоциклисты вообще не касаются манежа — пролетают над ним, приземляются на помост и исчезают за кулисами. Во время предыдущих гастролей один из участников коллектива получил травму. Замену ему — спортсмена-экстремала Тараса Абрамюка — нашли в Киеве.

*Тарас Абрамюк: «Теперь я выступаю в команде мастеров мотофристайла из Франции»

В Украине я пока единственный, кто занимается мотофристайлом, — рассказал нам Тарас Абрамюк. — На свой первый спортивный мотоцикл я заработал в 2012 году, когда был студентом Киево-Могилянской академии. Я учился на эколога, подрабатывал продавцом-консультантом и находил время для занятий на мотодроме (он находится рядом с Московским мостом). Мне помогали родители, так что всю свою зарплату откладывал на мотоцикл. Он обошелся мне примерно в 3500 долларов — точную цену уже не помню. Позже приобрел еще два мотоцикла — один для гонок, второй — для исполнения трюков.
У вас есть оберег?
Нет. Главное для безопасности — исправность мотоцикла. Поэтому я никому не доверяю его ремонт и обслуживание — все делаю сам. Это придает уверенность, что мотор, подвески и другие агрегаты не подведут. Также важно не допускать беспечности, каждую секунду помнить, что не шахматами занимаюсь, а довольно опасным делом. За малейшую оплошность можешь быть жестко наказан.
Сколько стоит ваша защитная экипировка?
Например, за наколенники отдал 600 долларов, за щиток для защиты шеи — 400 долларов. Потом ребята растолковали, что на аукционах можно приобрести классные вещи в разы дешевле. Скажем, шлем я взял за 120 долларов.
В любом случае, защитная амуниция влетает в копеечку, ведь она состоит из большого количества вещей: пластиковый панцирь с мягкой подкладкой для туловища, шлем, наколенники на шарнирах, специальная обувь (один ботинок вставляется в другой)…
Но все это не гарантирует, что не получите травму?
Конечно, нет. У меня на спине в районе копчика выбит позвонок, травмировано левое колено. Я занимаюсь специальной физкультурой, чтобы создать мышечный каркас в наиболее уязвимых частях тела.
Вы разгоняетесь в вестибюле цирка, заезжаете на трамплин, взлетаете с него в воздух. На какой скорости все это выполняется?
Знаете, на наших мотоциклах нет спидометров, так что узнать, какая конкретно скорость, невозможно. Могу сказать, что она небольшая, иначе можно улететь слишком далеко. Контролируем ее по звуку работы двигателя.

В новой программе столичного цирка летящие над манежем мотоциклисты выполняют в воздухе головокружительные трюки

В Национальном цирке Украины состоялась премьера программы «Принцесса цирка»
Мы назвали программу романтично — «Принцесса цирка», ведь на каждом представлении зрители будут выбирать принцессу из выступивших актрис, но более подходящим названием было бы «Экстрим-арена»,сообщила на пресс-конференции генеральный директор Национального цирка Украины, всемирно известная дрессировщица львов и тигров народная артистка Украины и СССР Людмила Шевченко.Впервые у нас выступают мастера мотофристайла, исполняющие на мотоциклах прыжки с акробатическими элементами. Обычно такие трюки демонстрируют под открытым небом, а французская группа под управлением Сильвана Массона совершает головокружительные полеты на своих двухколесных машинах в ограниченном пространстве цирка. Французы приезжали сюда еще за три месяца до старта новой программы — чтобы все измерить и подогнать оборудование под габариты нашего помещения.
На своих мотоциклах ребята по очереди берут разгон в вестибюле цирка, проносятся по трамплину (он установлен в проходе в зрительный зал) и взмывают в воздух. Летят над манежем, исполняя трюки, приземляются на специальный помост и исчезают за кулисами.

*Обычно такие трюки на мотоциклах демонстрируют под открытым небом. Коллектив из Франции, в который вошел украинец Тарас Абрамюк, делает это в ограниченном пространстве цирка (фото Сергея Тушинского, «ФАКТЫ»)

Получилось так, что на предыдущих гастролях один из членов этого коллектива травмировался, — рассказывает Людмила Шевченко. — Замену ему нашли у нас в Киеве — пригласили украинского мастера Тараса Абрамюка. Нужно сказать, что новая программа обошлась дорого, например, пришлось внести на таможне залог 180 тысяч гривен за оборудование группы мотофристайла. Поэтому хотелось бы, чтобы на представлениях зал был полон. Надежду на это дает насыщенность программы номерами мирового уровня. Один из самых зрелищных и сложных — джигитовка. Ее демонстрирует коллектив из Белоруссии под управлением заслуженного артиста Латвии, осетина по национальности, Бориса Лазарова. В группу входят его жена и оба сына. Этот коллектив также представит трюки на дрессированных астраханских верблюдах, вместе с которыми на арену выходят три ламы.
Необычайно сильный акробатический номер, который исполняется на так называемой русской палке
(длинный брус. — Авт.), привезли акробаты из Казахстана. Некоторое время назад они приезжали в Киев, чтобы по просьбе импресарио с ними поработала режиссер нашего цирка Мария Ремнева. Она так отточила номер, что в Астане на международном фестивале «Эхо Азии» он получил золотую медаль.
Исполняющий обязанности директора Украинской цирковой компании Анатолий Стеценко в свое время был удостоен звания заслуженного артиста Украины за великолепнейший номер «Летающие перши»
(перш — длинный шест. — Авт.). До Стеценко на них никто не летал, так что он стал первым — в этом новизна и необычайная сложность воплощенной им идеи. Когда Анатолий прекратил выступать, оказалось, что звездный номер передать некому. И вот теперь Стеценко восстановил его с молодыми артистами, и мы включили «Летающие перши» в свою программу.

«QHA»
Национальный цирк Украины открыл новый сезон

Киевляне смогли увидеть новую программу национального цирка, в которой принимают участие артисты из разных стран мира.
Совершенно новую программу «Принцесса цирка» презентовал Национальный цирк Украины. Как сообщила руководитель цирка, народная артистка Украины и СССР, дрессировщица львов и тигров Людмила Шевченко представление тщательно готовилось две недели. А до этого она провела очень тщательную и долгую работу по подбору артистов, подписанию с ними контрактов и улаживанию формальностей, связанных с иностранными профессионалами циркового искусства.

Интернет-издание «МИР»
Украинский цирк подготовил номер для Книги рекордов Гиннесса

В новой программе Национальный цирк Украины представит экстремальный номер, который претендует на занесение в Книгу рекордов Гиннесса.
Об этом во время презентации новой программы «Принцесса цирка» рассказала генеральный директор цирка Людмила Шевченко, пишет МИР   со ссылкой на «Укринформ«.
«Сенсацией новой программы в Национальном цирке Украины стали мотофристайлери, которые впервые покажут экстремальные трюки под цирковым куполом. Горжусь этой программой, такого в мире еще не видели. Изюминка программы — мотофристайлери — это зрелище не для слабонервных», — отметила Шевченко.
Она сообщила, что трюки на мотоциклах под куполом цирка заявлены в Книгу рекордов Гиннесса.
Также в программе будут работать воздушные акробаты из Казахстана и Беларуси, дрессировщики верблюдов и лам из Латвии и украинские укротители коней.

Газета «ХРЕЩАТИК»
На манежі — «Зірки» та «зіроньки»

Весняна програма носить назву «Зірки та зіроньки» невипадково. По-перше, разом з артистами цирку виступають і «маленькі», але не менш професіональні артисти — ліліпути. А також власні номери представляють і початківці, студенти Національної муніципальної академії естрадно-циркового мистецтва. «Ліліпути, яких я шукала по всій країні, на нашому манежі працюватимуть вперше,— розповіла директор цирку Людмила Шевченко.— В програмі ми намагалися поєднати їх разом з нашим балетом, іншими артистами цирку». Цьогоріч керівництво цирку відмовилося від закордонних артистів, натомість залучило студентів 4-5 курсів. Багато з них вже були учасниками українських та європейських фестивалів. Зокрема молоді виконавці продемонструють номер «Груповий еквілібр» — зі стійками на руках та вигинами.
Трюками глядачів підкорюватимуть акробати на джампінгах, а також Леонора Богатирьова, яка не лише жонглює різними предметами під куполом цирку, а й виконує водночас акробатичні елементи. Артистка Юлія Шагімарданова викликала захоплення публіки жонглюванням обручами (номер «Хула-хуп з трансформацією») — особливо, коли піднімалася у повітря з палаючим обручем навколо стану. А Тетяна Москаленко продемонструвала «гру з тарілочками» — вправними помахами рук обертаючи тарілки-платівки на тоненьких металевих палицях.
Затамувати подих змушують повітряні гімнасти на «бамбуці» — так називається металева жердина довжиною 3-4 метри. На ній Катерина Андронова та Есмір Кулієв сміливо виконують складні акробатичні трюки та вражаючі підтримки під куполом цирку.
Також глядачам представляють акробатичний баскетбол — схожий на справжній, але з красивою акробатикою.
Дітлахам неодмінно сподобається шоу мильних бульбашок від «маленької» артистки Світлани Кравченко — це захоплююче видовище, що переливається всіма барвами веселки. Тему музичної ексцентрики — відтворення знайомих мелодій з допомогою незвичних предметів — продовжить артистка Людмила Єфімова. Вона виконає «Реве та стогне Дніпр широкий» на дзвіночках та «Ой, Марічко, чічері-чічері» на металофоні.
Не обійдеться циркова вистава і без улюблених та знайомих тварин. Дресировані собачки під керівництвом Леонори Богатирьової стрибають в кільця, плигають на скакалці, танцюють. Серед них і досить рідкі білі швейцарські вівчарки. Руслан Яремчук дресирує коней понад 10 років. У номері «Свобода коней» він покаже, зокрема, як виконують вальс коні породи фриз та маленькі чорні поні. Юлія Козирєва в одному номері поєднала різних тварин: дикобразів, носух, камерунських коз, лам, поні, мавп, собак і навіть дикого кабана. Також традиційно для нашого цирку — номер з дресированими левами і тиграми, де свою владу над дикими кішками знову демонструють Юлія та Микола Козирєви.
Який же цирк без клоунів! Цього разу малечу розважатиме трійка клоунів, яка теж складається з одного «великого» та двох «маленьких» артистів. Разом з ними несподівано виступить і півень Булей.

Газета «КОМСОМОЛЬСЬКА ПРАВДА»
В Национальном цирке Украины новая программа ЗВЕЗДЫ И ЗВЕЗДОЧКИ

Наверное каждый из нас мечтал встретиться с яркой улыбкой клоуна. Почувствовать себя дрессировщиком четвероногих артистов. Наблюдать за величественными, восточными красавцами пустыни. Сыграть в акробатический баскетбол на манеже. А возможно, кто-то и о ручном эквилибре мечтал, или подняться до недостижимых звезд под куполом цирка. Если вы еще не имели в своей жизни этих ощущений, то скорее к нам. Ведь только в этой программе Вы сможете увидеть артистов - "Лилипутов и Гулливеров", которые подарят зрителям ощущение настоящего праздника.

«ЩОТИЖНЕВИК 2000»
Сильнее диаболо

Накануне премьеры новой программы в Национальном цирке титулованная дрессировщица Юлия Козырева сломала руку: отрабатывала номер с диким кабаном, да не рассчитала силы. Но что самое интересное, на официальном старте манежного шоу «Звезды и звездочки», которое состоялось 30 апреля, гипса у артистки не было.
Вот что значит знаменитая цирковая закалка! Гипсовую повязку дрессировщица надевает дома, а когда выходит на арену, ее руки свободны для того, чтобы направлять своих подопечных и вытаскивать из маленькой сумочки разные поощрительные угощения.
Второй год подряд цирк вынужден режиссировать и выпускать новые программы, опираясь лишь на потенциал своих артистов (суточные и валютные гонорары для иностранцев по нашим временам — неслыханная роскошь).
Однако, как говорил немецкий философ, все, что нас не убивает — делает сильнее. Это, конечно, слишком уж сильный образ, но львиная доля правды в нем есть.
Оказывается, варьируя или ставя свежие номера, приглашая талантливых выпускников цирковой академии, а иногда и студентов (как в последней программе), можно весьма неплохо и оригинально представлять спектр современных жанров или обращаться к ретро.
«Звезды и звездочки» — программа в этом случае показательная. Впервые на арене будут работать лилипуты (в советском цирке были целые труппы таких мастеров). Вообще миниатюрные артисты появились на арене в конце XIX века, здорово ассистировали иллюзионистам и фокусникам, а их природное актерское обаяние пригодилось впоследствии на эстраде и в кино.
И хотя название «лилипут» вполне литературное и привычное в лексиконе — его придумал Джонатан Свифт, описывая страну и ее жителей в романе «Путешествие Гулливера», сами маленькие люди обижаются на такой термин. Так что обойдемся без него.
Сольных номеров маленьких артистов в программе практически нет, разве что пару клоунских антре. Замечу, что в этот раз на манеже развлекает клоунский триумвират, заменивший предыдущее коверное трио «Экивоки» — обладателей высокой цирковой награды «Бронзовый клоун» (Монте-Карло, 2013 год).
Также они работают в тандеме с рослыми артистами. Например, ловко управляются Оксана Криворучко, Андрей Верещага, Александр Амподистов с диаболо — катушками для жонглирования, известными еще в средневековом Китае.
Потом мода на эту игрушку (она похожа формой на песочные часы), которую нужно катать на веревке, подбрасывать и ловить, захлестнула Европу. Диаболо в начале прошлого века на пляжах было столько же, как сегодня, к примеру, фрисби или надувных мячей.
Название реквизита (диаболо происходит не от слова «дьявол», а от греческого dia bolo — «бросать через») артисты обыграли блестяще. Они раскручивали катушки, перебрасывались с партнером, в общем, всячески укрощали несколько таких снарядов. Хотя мне попадалось на глаза видео, где артисты управлялись с пятью-шестью диаболо одновременно и показывали такие трюки, как vertical axis. Чтобы выполнить этот элемент, катушку, которая быстро вращается, ловят на веревку вертикально и удерживают в таком положении некоторое время.
Сегодня любители и претендующие на профессиональный уровень жонглеры диаболо могут попробовать свои силы в международных чемпионатах и батлах. Существуют школы жонглирования, проводятся мастер-классы, а в сети открыты сайты, где можно научиться простейшему владению диаболо, а также освоить сложнейшие элементы.
Номер, где использовалось самое большое количество снаряжения одним артистом, — «Хулахуп с трансформацией» от Юлии Шагимардановой. Очень эффектное выступление. Юля крутит массу металлических обручей всем телом, моментально и незаметно для зрителя меняя наряды. Вот она в костюме ковбоя, секунда — и девушка в одеянии восточной танцовщицы. Еще миг — и она демонстрирует свою точеную фигуру, которую едва прикрывает раздельный купальник.
Признаюсь, мужчины в зале оживились, предполагая дальнейший сценарий, но тут все строго. Если на теле артистки будет еще какая-нибудь лишняя тряпица, то не ровен час — сгорит синим пламенем. Юлия поразила трюком с двумя обручами, по диаметру которых полыхали островки огня. Артистка жонглировала горящими хула-хупами, даже поднявшись под купол цирка.
Из старых знакомых, узнаваемых по предыдущим программам, отмечу «Свободу коней» — танец пары черных животных под руководством Руслана Яремчука, экзотических зверей и хищников — дрессура Юлии и Николая Козыревых.
Из новых артистов выделяются белые швейцарские овчарки — питомцы Леоноры Богатыревой, которые весело играют в чехарду, ходят на задних лапах и несутся по борту манежа.
И еще. Если вы любите цирк и не прочь узнать, каким он будет завтра, а то и через пятилетку, сходите на уникальные шоу-программы, где защищать свои дипломы и собственную компетенцию будут выпускники Киевской муниципальной академии эстрадного и циркового искусства.
Кстати, инициатором такого публичного экзамена на настоящей арене и со зрителями был прославленный дрессировщик Владимир Шевченко, руководивший Национальным цирком до своей кончины в 2012 г. Четвертый год подряд молодые специалисты показывают свое мастерство почти во всех жанрах, правда, без дрессуры (на это уходят годы работы). Нынешнее шоу выпускников «Земля неугасимых сердец» можно посмотреть 26, 27 и 28 июня.

«ФАКТИ»
В Национальном цирке Украины состоялась премьера новой программы "Зiрки та зiроньки"

— Название новой программы «Зiрки та зiроньки» отчасти подсказано участием артистов маленького роста, в том числе коверных: клоунов Виктора Совпенца и Петра Яременко, — говорит генеральный директор Национального цирка Украины народная артистка Украины и СССР Людмила Шевченко. — В их номерах для контраста задействованы артисты обычного роста. Вот и получается, что вместе выступают звезды и звездочки.
Зрители увидят несколько номеров с дрессированными животными — даже с петухом. С этой птицей выступает клоун Владимир Семенов. «Китайцы — асы в цирковом искусстве, но и они уверяли меня: петушки безнадежно глупы, однако я смог выдрессировать такую птицу, — говорит Владимир. — По крайней мере, мой питомец довольно понятлив, чутко реагирует на интонации голоса».
На пресс-конференцию, посвященную премьере программы, Людмила Алексеевна пригласила ректора Киевской муниципальной академии эстрадного и циркового искусств Владислава Корниенко.
— В последние три дня показа «Зiрок та зiроньок» — 26, 27 и 28 июня — зрители увидят на нашей арене цирковой спектакль выпускников академии, — сообщила Людмила Шевченко. — Каждое утро с семи до девяти студенты репетируют на нашем манеже свой спектакль.
— В нем вы увидите все жанры, которым обучают в академии, — рассказал заслуженный деятель искусств Украины Владислав Корниенко. — Посмотреть эти представления приедут ведущие специалисты из Голландии, Франции, руководство самого престижного в мире циркового фестиваля в Монте-Карло. Такой интерес объясняется тем, что уровень подготовки у нас очень высокий, а классные артисты востребованы. Достаточно сказать, что 20 процентов нынешней труппы всемирно знаменитого «Цирка дю Солей» — наши выпускники.
Идея проводить выпускные спектакли на арене Национального цирка Украины принадлежит его бывшему генеральному директору, к сожалению, ныне покойному мужу Людмилы Алексеевны народному артисту Украины и СССР Владимиру Шевченко. Следует сказать, что академия начиналась в 1962 году со студии при столичном цирке.
— В программу «Зiрки та зiроньки» включен очень зрелищный номер студенток четвертого курса академии воздушных гимнасток Екатерины Андроновой и Эсмиры Кулиевой, — добавила Людмила Шевченко.

Номер этих артисток действительно один из лучших, он насыщен сложнейшими трюками. Девушки работают под аккомпанемент вальса Шопена в костюмах, выполненных по моде начала ХХ века.

Клоун Виктор Совпенец: "Жена оставила работу инженера и стала ездить со мной на гастроли"

— Я была в недоумении, когда недавно мне позвонил руководитель номера с лошадьми Руслан Яремчук, (он участвует в новой программе «Зiрки та зiроньки») и сообщил о покупке… черного льва, — рассказала «ФАКТАМ» генеральный директор Национального цирка Украины народная артистка Украины и СССР Людмила Шевченко. — Черные львы вовсе не миф. Подвид львов такой масти был распространен на территории Южно-Африканской Республики. Основным ареалом его обитания являлась Капская провинция (это возле второго по величине города страны Кейптауна. — Авт.). Отсюда и название — капские львы. Считается, что они были уничтожены охотниками, последнюю особь застрелили в 1858 году. Вы знаете, мы с моим покойным мужем Владимиром Шевченко десятки лет посвятили работе со львами и тиграми. Так что у меня интерес к большим кошкам особый. Среди них есть черные, но не львы, а пантеры. Был выходной, но я решила поехать в цирк, чтобы посмотреть на нового питомца.
Корреспонденты «ФАКТОВ» побывали на премьере программы «Зiрки та зiроньки». Зрители были в восторге от номера с лошадьми Руслана Яремчука: артист во фраке работал на манеже с парой крупных мускулистых красавцев-меринов черной масти. Этих лошадей фризской породы купили в конце 2013 года в Голландии по инициативе Людмилы Шевченко. Она объяснила тогда журналистам, что, раз цирк у нас классический, обязательно должен быть номер с лошадьми.
— Этим меринам тогда исполнилось по четыре года — как раз тот возраст, когда пора начинать дрессировку, — рассказал нам за кулисами Руслан Яремчук. — Кони фризской породы сообразительные, дружелюбные, охотно работают. Однажды вечером мы с коллегами обсуждали, что бы еще оригинальное привнести в номер с моими питомцами. В это время зарычали львы. Они содержатся в клетках в специально отведенном для зверей помещении, но их рев слышен на полцирка. Так и пришла идея пошить для вороного пони, который появляется на арене в конце номера, большую черную гриву — чтобы напоминал льва. Когда реквизит был готов, решили по-доброму разыграть генерального директора Людмилу Шевченко. Мы искренне любим и уважаем Людмилу Алексеевну, но почему бы не пошутить? Я сказал ей по телефону: «Не знаю, как вы к этому отнесетесь, но у нас появится еще одно животное. Нам предлагают черного льва, малыша». «Этих животных уже не существует!» — ответила она. «Как не существует, если я был у людей, у которых такой лев есть». Несмотря на выходной, Людмила Алексеевна приехала в цирк, чтобы увидеть «небывалое животное». Когда поняла, что это розыгрыш, от души смеялась вместе с нами.

Мастера заканчивают работу и над львиной лапой для нашего пони (кстати, он родился в киевском Голосеево на конюшне сельхозакадемии). Что же касается эффектных коней фризской породы, то, надеюсь, удастся купить еще пару. Тогда номер станет еще более впечатляющим.

Как сообщали «ФАКТЫ», в новой программе задействованы артисты маленького роста. Для контраста в их номерах участвуют коллеги с обычным ростом. Этот ход добавляет зрелищности. В течение всего представления свои репризы демонстрируют маленькие люди — клоуны Виктор Совпенец и Петр Яременко.

— Мои мать и отец, другие родственники нормального роста, а вот я маленький, — говорит клоун Виктор Совпенец. — Мое детство прошло в Ровно. Однажды мы с родителями поехали отдохнуть в Киев. Побывали в зоопарке, цирке… Как раз в столице тогда гастролировал цирковой коллектив маленьких людей. Они увидели меня и предложили работать на арене.
— Сказали: «Оставайся, мальчик, с нами, будешь нашим королем», — пошутил Петр Яременко. — У Виктора была альтернатива — стать грузчиком в порту, но он все же выбрал цирк (улыбается).

— Напарник любит пошутить, — продолжает Виктор Совпенец. — Мы с ним не просто партнеры по номеру — закадычные друзья. Так вот, в 15 лет, не имея специального образования, я стал учиться на акробата. Многие старшие коллеги помогали мне освоить профессию, но особенно я благодарен заслуженному артисту Украины Василию Маринкову.
— Я тоже в цирке с 15 лет, и у меня остались самые теплые воспоминания о Маринкове, — говорит Петр Яременко. — Я из Киева. Когда учился в четвертом классе, родители привели меня в дирекцию передвижных цирков, чтобы специалисты сказали, могу ли я стать артистом. Первым моим амплуа были эквилибр (исполнение трюков на неустойчивых предметах) и жонглирование. В какой-то момент захотел стать клоуном — люблю юмор. У Виктора тоже было такое стремление. Вначале нам позволяли поучаствовать в номерах маститых клоунов. Через четыре года мы стали выходить с собственными репризами.

Со своей будущей женой Оксаной Криворучко я познакомился в коллективе. Номером «Диаболо» (диаболо — особый реквизит для жонглирования в виде двух соединенных донышками чаш), в котором она выступает, открывается нынешняя программа.
— А моя жена Виктория (она тоже маленького роста) окончила вуз, стала инженером, три года проработала по специальности, пока не встретила меня, — говорит Виктор Совпенец. — Нас с ней познакомили общие приятели. Жизнь артиста цирка кочевая — выступаешь то в одном городе, то в другом. А долгие разлуки могут разрушить семью. Поэтому, когда мы с Викторией решили пожениться, она оставила работу и повсюду ездит со мной.
— Накануне старта программы «Зiрки та зiроньки» дрессировщица львов и тигров Юлия Козырева сломала палец на руке, — сообщила Людмила Шевченко. — У нее с мужем Николаем есть номера и с другими животными, в том числе с диким кабаном. На репетиции этот питомец весом под 300 килограммов стал буянить. Ассистенты удерживали кабана на поводке, а дрессировщица попыталась развернуть его, взяв за ошейник. Так и сломала палец. Кстати, был случай: инспектор манежа зазевался, когда дикий кабан выполнял трюк — раскручивал мордой скатанную в рулон дорожку. Когда человек оказался на его пути, животное перебросило его через себя и продолжило свою работу. С тех пор перед номером с диким кабаном инспектор манежа, поставив ногу на барьер, объявлял публике: «Особо опасное животное!»

— Гипс пришлось снять — он жесткий, мешает работать, заменила его лангетой, — рассказала нам Юлия. — Несмотря на травму, продолжаю выступать на арене, используя обе руки.
— Юлия и Николай Козыревы — единственные в странах СНГ дрессировщики, которые работают со смешанной группой крупных кошек, — комментирует Людмила Шевченко. — Сейчас большинство коллег предпочитают брать либо львов, либо тигров. Причем одного пола — так проще. У Козыревых оба вида хищников обоих полов!

Работать с хищниками непросто, но и с другими животными возникают проблемы. Помнится, во время одних гастролей нужно было остричь копытца свинье по кличке Марфа. Но как это сделать? Животное очень сильное, весило 240 килограммов, к лапам не желало никого подпускать. Нам посоветовали напоить питомицу водкой. С хлебом она оприходовала целую бутылку. Однако алкоголь на нее заметного действия не произвел. Тогда мы дали еще бутылку коньяка. Эффект — нулевой. Выручил берейтор — специалист по лошадям. Ему регулярно приходится обрезать лишнее с копыт коней. Ласковыми словами и почухиванием по пузу он добился доверия свинки, и она позволила обработать копытца. Когда ветеринары узнали о спиртном, сильно возмущались: оказывается, столь внушительная доза алкоголя угрожала жизни животного.

«ІНТЕРФАКС - УКРАЇНА»
Киевский цирк открывает новый сезон

Киевский цирк открывает новый сезон с программой "Звезды и звездочки", которая будет показана в столице в мае и июне.
В этой программе зрители смогут увидеть артистов - "Лилипутов и Гулливеров", которые подарят зрителям ощущение настоящего праздника.
Изюминкой программы станут дрессированные львы и тигры (артисты Юлия и Николай Козыревы). Также на арене зрители увидят дрессированных собак и экзотическую группу животных.
Программа насыщена яркими выступлениями воздушных гимнастов на бамбуке, акробатическим баскетболом, жонглерами, групповой эквилибристикой и шоу мыльных пузырей.

В новом грандиозном шоу, представленном артистами Национального цирка, мастера международного уровня демонстрируют свое умение в воде и в воздухе.

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь

 

Цирк на воді з виставою Вода та Вогонь Цирк на воде Вода и Огонь
 

Коментарі

Зображення користувача Лилия.
Были семьей на премьере новой программы "Принцеса цирка" 12.09.2015 года. УВАЖАЕМАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ, вы должны понимать, что шоу с мотоциклистами несет прямую угрозу для жизни сидящих людей в секторе 4 и 5. Так как траектория летящих мотоциклов может быть непредсказуемой.... Вы хотя бы должны были предупредить людей или пересадить на другие места... Прошу Вас учесть эту информацию... Народная пословица гласит: "И незаряженное ружье раз в год выстреливает". с ув. постоянная посетительница цирка Лилия
Зображення користувача Ірина.
Просто супер!!! Мы были всей семьёй на представлении "В мире животных" !!! Просто класс!! Никогда не видела так много животных, а зебры и бегимотиха - вызывают отдельный восторг!!! Дочка сказала - это не просто цирк, а цирк УДИВЛЕНИЯ!!! - Так и есть все артисты вызывали восторг и удивление!!! И семья Царевських (фамилия запоминающаеся :)), и акробаты на качеле и номер со львами (...так много львов на одной арене - это что-то!!! БРАВО!) , и клоун ....да все, все без исключения, заслуживают только криков "Браво" и аваций - молодцы!!!! Желаем Вам крепкого здоровья и новых успехов в вашем нелёгком труде, чтобы Вы нас могли ещё не раз порадовать незабываемыми выступлениями!!!! МОЛОДЦЫ!!! БРАВО!!! С ув. благодарные зрители.
Зображення користувача Валентина.
Здравствуйте! Спасибо огромное за радость и удовольствие, которое Вы дарите нашим детям и нам! Побывали с ребенком в субботу на представлении "Цирк на воде" и остались в полном восторге. На два часа мы "выпали" из обычной жизни и окунулись в добрый мир волшебства и красоты. Спасибо Вам огромное за счастливые глаза ребёнка, которые смеялись над клоунами, удивлялись перевоплощениям, восхищались дрессированным собачкам, голубям и обезьянам, наслаждались полетами гимнастов. ВЫ ЛЮДИ С ОГРОМНЫМ И ДОБРЫМ СЕРДЦЕМ. СПАСИБО!

Додати новий коментар

Введіть текст коментаря і натисніть "Зберегти"