Дитина та казка під назвою «цирк»

Діти і цирк

В місто гастролює цирк... Строкаті афіші, автівки з гучномовцями, з яких лунає запрошення відвідати цікаву програму. Йдете з малюком по вулиці і вкотре запитуєте себе: «Може, він вже готовий до зустрічі з веселими клоунами, екзотичними тваринами, вправними акробатами, жонглерами й еквілібристами?» Запевняємо, що не лише вас хвилює подібне запитання. Більшість батьків хочуть знати, коли саме їхнє дитинча здатне правильно реагувати на те, що відбувається на арені цирку?

Замість позитиву – непередбачувана реакція

Для того, аби з’ясувати це, достатньо просто привести дитину на шоу-програму і поспостерігати за її реакцією. Але такий спосіб вкрай небезпечний.

По-перше, малюкові може набриднути довге сидіння на одному місці (мінімум півтори години!). Він почне вовтузитися, заважаючи не лише вам, але й решті глядачів. Та найнебезпечніше те, що в дитини складеться хибне враження, нібито цирк – це дуже нудно.  

А по-друге, дитя може налякатися надто розмальованого клоуна, хижої тварини, екстремального фокусу (наприклад, розрізання людини навпіл), темноти або дуже гучної музики. Як наслідок, в дитини надовго (якщо не на все життя) сформується негативне ставлення до всього, що пов’язане з цирком.

Тоді як діяти? Багато хто з батьків згадує свій перший похід у цирк, свої враження, свою поведінку. Але ніхто не дасть гарантію, що ваш нащадок поводитиметься так само. То, може, ну його, той цирк? Навіщо він взагалі здався? 

Цирк – це не лише класно, але й корисно!

Відповідь №1: Щасливе дитинство неможливо уявити без казки, в якій добро перемагає зло, де мешкають добрі феї, де звірята стають ліпшими друзями. І хоча реальний світ дуже далекий від дитячих фантазій, все ж у ньому є місце казці. І це місце – цирк! Психологи стверджують, що приємні дитячі фантазії впливають на формування повноцінної особистості, котра стає здатна любити, радіти, співчувати.

Відповідь №2: Найважливіший подарунок, яким ми можемо потішити дитину – це наш час. Не іграшки і солодощі, а саме спільно проведений час! Набагато легше сказати малюку: «Я тебе люблю» і продовжити дивитися улюблений серіал. Інша справа – довести свою любов. Похід у цирк – саме те, що треба! Ви разом смієтеся, разом захоплюєтеся, разом плещете у долоні, а потім ще довго-довго обговорюєте побачене. Ось вони, справжні хвилини щастя…

Відповідь №3: Погодьтеся, що вибір розваг у більшості діток вкрай обмежений. Дитячий майданчик, кінотеатр, на вихідні – атракціони. Все? Але ж у світі є ще стільки незвіданого! Цирк – це одна з можливостей розширити дитячий кругозір, вивести малюка з буденної одноманітності, розвинути його інтерес до пригод і неймовірних емоцій. 

Відповідь №4: На думку вчених, в багатьох людей зір погіршується через те, що вони постійно бачать сірість та одноманітність. Це негативно впливає на їх самопочуття, призводить до низки хвороб. Ми ж бо народжені бути частиною природи, а не споглядати її лише з екрану монітора. Важливо, щоб дитина змалечку мала можливість наближатися до навколишнього живого світу. Цирк – це не лише яскраві костюми і вражаючі декорації, це ще й чарівний тваринний світ, за яким малюк не просто спостерігає, але й стає його учасником. 

Попри цілу низку позитиву, найголовніше те, що цирк розмовляє з дітьми на їхній мові – просто, весело, доступно! 

No comments yet

Додати новий коментар

Введіть текст коментаря і натисніть "Зберегти"